Ogłoszenia duszpasterskie na 12.01.2020 r. – Niedziela Chrztu Pańskiego

Obchodzimy dziś święto Chrztu Pańskiego. Bóg Ojciec wtedy ogłosił, że Jezus jest Jego umiłowanym Synem. Podczas Mszy św. podziękujmy Bogu również za nasz chrzest. Zostaliśmy wtedy napełnieni Duchem Świętym i staliśmy się dziećmi Bożymi. I jako Jego dzieci z wiarą w Bożą miłość powierzajmy Mu nasze codzienne radości i trudne sytuacje.

 

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

2. Trwa w naszej parafii wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczynać się będzie o godz. 1600, a w sobotę o godz. 1300. Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci. Zadbajmy o chrześcijański wymiar kolędy. Wspólna modlitwa niech będzie prośbą do Boga o błogosławieństwo dla rodziny. Porządek kolędy w tygodniu od 13 do 18 stycznia 2020 r.:

  • 13 stycznia (poniedziałek): ul. Moczarowa (bez nr 37 i 39), Macierzanki 53-107
  • 14 stycznia (wtorek): ul. Macierzanki 2-49
  • 15 stycznia (środa):  ul. Junacka, Przesmyk, Dziewanny, Pod Urwiskiem, Osowska, Nektarowa, Spadziowa
  • 16 stycznia (czwartek):  ul. Słoneczników, Mirtowa, Malwowa, Moczarowa nr 37 i 39
  • 17 stycznia (piątek): ul. Zawiła
  • 18 stycznia (sobota): ul. Kluka

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem.

3. Podczas trwania kolędy duszpasterskiej Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane będą o godz. 900. Nabożeństwa liturgiczne na ten czas są zawieszone. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Biuro parafialne do zakończenia kolędy będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • próba chóru parafialnego w czwartek 16 stycznia o godz. 1930;
  • Matki w Modlitwie w piątek 17 stycznia o godz. 1900.

5. Zapraszamy na Jasełka wystawiane przez dzieci z naszej parafii w niedzielę 19 stycznia na Mszy św. o godz. 1230.

6. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycję parafialne – ocieplenie i położenia nowego pokrycia dachu domu parafialnego. Także ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej przeznaczone są po części na powyższy cel. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.

7. W dniach od 18 do 25 września 2020 r. Organizowana jest parafialna pielgrzymka do Gruzji i Armenii – „Śladami pierwszych chrześcijan”. Całościowy koszt pielgrzymki to 4600 zł. Zapisy w zakrystii. Plan pielgrzymki dostępny jest na parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

8. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.

9. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz