Ogłoszenia duszpasterskie na 11.12.2022 r. – 3 niedziela Adwentu

1. Przez okres Adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie we wtorek i czwartek o godz. 630. Po Mszy św. zapraszamy dzieci do domu parafialnego na śniadanie. W inne dni Adwentu Msza św. sprawowana jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi św. w niedzielę podczas Mszy św., a w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • •Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • •adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne:

  • I rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek 12 grudnia – odwołane;
  • Opłatek grup parafialnych (Żywy Różaniec, Matki w Modlitwie, Pogotowie Modlitewne, Koło Radia Maryja, rady parafialne) w piątek 16 grudnia o godz. 1900 w domu parafialnym
  • Koło plastyczne w sobotę 17 grudnia o godz. 1100 w domu parafialnym;
  • Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę 17 grudnia o godz. 1100 w domu parafialnym. Obecność obowiązkowa.

4. Za tydzień odbędzie się w naszej wspólnocie Adwentowy Dzień Skupienia przygotowujący nas do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy św. głosić będzie ks. kan. dr Sławomir Zyga, kanclerz kurii diecezji szczecińsko-kamieńskiej. Od godz. 1600 będzie możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi św. podczas niedzielnych Mszy św. i adoracji. Zapraszamy do udziału w parafialnym dniu skupienia.

5. Opłatki na na stół wigilijny można nabyć w zakrystii kościoła przed lub po Mszy św. przez okres Adwentu.

6. Parafialny Zespół Caritas kontynuuje dzisiaj akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Po Mszach św. będzie można nabyć świece wigilijne i kartki świąteczne. Zachęcamy do wsparcia dzieła Caritas.

7. Dzisiaj po Mszy św. dziecięcej, na placu przykościelnym odbędzie się „Rodzinne popołudnie ze świętym Mikołajem”. Wyróżnikiem wydarzenia będzie ciekawy scenariusz i bogaty program artystyczny zakończony wizytą świętego Mikołaja. Po wszystkich emocjach będzie czas na zdjęcie ze świętym Mikołajem. Organizatorem spotkania ze św. Mikołajem jest działająca przy naszej parafii „Fundacja Wspierania Inicjatywy „Ad melius”. Partnerem strategicznym jest Enea Oświetlenie Szczecin. Współorganizatorem nasza parafia i „Przedszkole „Pod Aniołam.pl” Edukacja Montessori”. Patronat medialny Radio Plus Szczecin.

8. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne – renowacja zabytkowego muru przykoscielnego. Dziękuję za każdą okazaną pomoc.

9. Zbliża się koniec roku kalendarzowego, a zarazem okazja aby jeszcze w 2022 r. pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego. (nr konta par3fialnego: 82 1140 2004 0000 3002 7751 6275). Można też przekazać darowiznę na „Fundację Wspierania Inicjatywy Ad melius” działająca przy parafii (nr konta fundacji: 86 1140 2004 0000 3502 7907 2420). Złożenie darowizny na parafię nie wyklucza przekazania darowizny dla fundacji. Zachęcamy do skorzystania z możliwości jaką jeszcze daje nam państwo, aby wspierać swoją wspólnotę parafialną.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i  biuletyn parafialny „Okno”..

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz