Ogłoszenia duszpasterskie na 11.12.2016 r. – 3 niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. prof. dr hab. Jan Walkusz, pracownik dydaktyczno-naukowy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, kierownik Katedry Historii Kościoła w Czasach Najnowszych. Ponadto poeta, autor piosenek, pieśni, esejów, artykułów, rozpraw, monografii i recenzji. Nauki głoszone są podczas wszystkich Mszy świętych niedzielnych, a od poniedziałku grudnia do środy o godz. 1800. W tych dniach od godz. 1700 istnieje możliwość spowiedzi świętej. Polecamy modlitwie ten szczególny czas w naszym życiu religijnym. Plan rekolekcji i informacje o ojcu rekolekcjoniście znajdziemy na parafialnej stronie internetowej.
 1. Zapraszamy, a w szczególności dzieci i młodzież wraz z rodzicami na Roraty we wtorek i czwartek o godz. 630. Po wspólnej modlitwie rodzice dzieci pierwszokomunijnych zapraszają wszystkich na wspólne śniadanie do domu parafialnego. W tym tygodniu ze względu, że w czwartek są Roraty o 630 nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Msze św. w inne dni tygodnia są bez zmian.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.
 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • III rok przygotowania do bierzmowania, poniedziałek 12 grudnia, o godz. 1830.
 • Matki w Modlitwie w, piątek 16 grudnia, o godz. 1900;
 • koło plastyczne, sobota 17 grudnia, godz. 1100;
 • opłatek dla ministrantów i kandydatów w niedzielę 18 grudnia, godz. 1500.
 1. Opłatki można nabyć w kościele we wszystkie niedziele Adwentu i w tygodniu po Mszach św. oraz
  w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia.
 1. Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230.
 1. Parafialny Zespół Caritas kontynuuje akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Dzisiejszej niedzieli oraz w tygodniu w kościele podczas Mszy świętych wystawiony będzie przez Caritas kosz na dary, z których zostaną zrobione paczki świąteczne dla ubogich z naszej parafii. Prosimy o otwartość serca i dziękujemy za każdą pomoc.
 1. Dzisiaj po Mszach św. dzieci z parafialnego koło plastycznego wystawiają kiermasz ze świątecznymi dekoracjami. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby koła plastycznego.
 1. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycję parafialne – zakup nowych sedilii i lektorium do prezbiterium oraz klęczników, a także renowacja ławek kościelnych . Cały czas można pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego lub ufundowanie konkretnej rzeczy. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Żuk. Niech spoczywa w pokoju.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz