Ogłoszenia duszpasterskie na 11.09.2022 r. – 24 niedziela zwykła

Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na Boże miłosierdzie. „Bóg nie męczy się przebaczaniem; to nas męczy proszenie Go o miłosierdzie”. Módlmy się o otwartość serca na przemieniającą moc Bożej miłości.

1. Msze św. w naszym kościele sprawowane są w niedziele o godz. 800, 930, 1100, 1230 (Msza św. dla dzieci) i 1900. W tygodniu Msze św. we wtorek i czwartek sprawowane są o godz. 900,a w pozostałe dni o godz. 1800. Możliwość spowiedzi św., w dzień powszedni, pół godziny przed Mszą św.

2. Dzisiaj w naszej wspólnocie gościmy ks. dr hab. Sławomira Bukalskiego, prof. US. Ksiądz Profesor podczas wszystkich Mszy św. głosi kazanie na temat miłości małżeńskiej w życiu świętych. Po Mszy św. będzie można nabyć książkę, wraz z dedykacją, pt. „Miłość małżeńska w życiu świętych. Perspektywa psychologiczno-teologiczna”. Wartość publikacji to 20 zł.

3. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

3. Zapraszamy na uroczystość odpustową w czwartek 15 września o godz. 1800. Mszy św. przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. kan. dr Jan Babik, kanclerz kurii diecezji siedleckiej.

Przed Mszą św., o godz. 1730, odmówiony zostanie Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny. Trwamy także na nowennie przygotowującej nas do uroczystości odpustowych. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Bolesnej  dzisiaj o godz. 1845, a w dzień powszedni po Msze św.

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

5. Spotkania formacyjne:

  • Matki w Modlitwie w piątek 16 września o godz. 1830 w domu parafialnym;

Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają: chór parafialny, ministranci, parafialny zespół charytatywny, Żywy Różaniec, Parafialne Koło Radia Maryja, Matki w Modlitwie, Pogotowie Modlitewne, koło plastyczne dla dzieci – serdecznie zapraszamy.

6. Istnieje możliwość zapisania dziecka na katechezy przygotowujące do przyjęcia I Komunii Świętej w tym roku szkolnym. Planowany termin uroczystości to 28 maja 2023 r. Rodzice, którzy chcieliby, aby ich dziecko przystąpiło do sakramentu Komunii Świętej mogą zgłosić ten fakt w zakrystii po Mszy św. Prawidłowo dziecko powinno mieć ukończone 6 lat i przystąpić do sakramentu w parafii zamieszkania rodziców.

7. Młodzież, która chciałby w tym roku rozpocząć dwuletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, może zapisać się w zakrystii po Mszy św. Dobrą praktyką jest rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania w parafii wraz z rozpoczęciem nauki w 7 klasie szkoły podstawowej. Warunkiem możliwości rozpoczęcia przygotowania do sakramentu dojrzałości jest uczęszczanie na lekcję religii w szkole.

8. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona jest na planowaną inwestycję parafialną – renowacja zabytkowego muru przykościelnego. Także po Mszach św. przed wejściem do kościoła będzie można złożyć datki do puszki na Wydział Teologiczny US. Za pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz