Ogłoszenia duszpasterskie na 11.09.2016 r. – 24 niedziela zwykła

Wsłuchując się w dzisiejszą Ewangelię, warto zadać sobie pytanie, czy przychodzę do Boga jak młodszy syn, skruszony i szukający pomocy u ojca, czy też jak starszy syn z poczuciem wyższości i nie mający sobie nic do zarzucenia. Zarówno młodszy, jak i starszy syn potrzebowali przebaczenia i miłosierdzia. Jak różne jednak były ich postawy. Podobnie i my. Przecież nie ma wśród nas człowieka, który nie potrzebowałby Bożego miłosierdzia

 1. W czwartek, 15 września – we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, przeżywać będziemy odpust parafialny połączony z uroczystością 30-lecia istnienia naszej parafii. Zapraszamy na uroczystą Msze św. odpustową o godz. 1700. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczyć będzie Ks. Abp Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Mszę św. odpustową poprzedzi nabożeństwo o godz. 1630. Po uroczystej Mszy zapraszamy na poczęstunek na placu przykościelnym. Będzie m.in. jubileuszowy tort, pieczony dzik i grochówka.

Do 14 września trwa Nowennę do Matki Bożej Bolesnej przygotowująca nas na uroczystości 15 września. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800, podczas których kazanie głosi ks. Mariusz Śpiewak. Dziękuję bardzo za posprzątanie terenu przykościelnego i zapraszamy osoby chętne do pomocy w przygotowaniu kościoła w środę 14 września o godz. 1900.

Szczegółowy plan obchodów jubileuszu naszej parafii znajduje się na parafialnej stronie internetowej

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego
  w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.
 1. Spotkania formacyjne: Matki w Modlitwie w piątek 16 września po Mszy św. w domu parafialnym.
 1. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św.
  w zakrystii kościoła.
 1. Istnieje nadal możliwość zapisania dziecka na katechezy przygotowujące do przyjęcia I Komunii Świętej w tym roku szkolnym. Rodzice, którzy tego jeszcze nie dokonali, a chcieliby aby ich dziecko przystąpiło do sakramentu Komunii Świętej mogą zgłosić ten fakt w zakrystii po Mszy św.
 1. Młodzież, która chciałby w tym roku rozpocząć trzyletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, może jeszcze zapisać się w zakrystii po Mszy św.
 1. Osoby wyjeżdżające w październiku na jubileuszową pielgrzymkę do Ziemi Świętej proszę o uregulowanie należności w terminie do 11 września. Więcej informacji na ten temat na parafialnej stronie internetowej.
 1. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne – kamienna tablica historyczna zainstalowana w naszym kościele. Dziękuję wszystkim osobom za pomoc i wsparcie finansowe. Za tydzień przed wejściem do kościoła zbierane będą datki do puszki na KUL i WT US. Dziękuję za wsparcie.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz