Ogłoszenia duszpasterskie na 11.08.2019 r. – 19 niedziela zwykła

Nie wiemy, kiedy Chrystus powtórnie przyjdzie na ziemię. Nie znamy też daty naszej śmierci. Mamy jedynie pewność, że to nastąpi. Jezus dzisiaj zachęca nas, abyśmy byli na to gotowi. Wśród problemów i radości codziennego życia nie zapominajmy o naszym dążeniu do szczęścia wiecznego w niebie. Każdy dzień może być ostatnim dla nas na ziemi. Ważne, abyśmy zawsze byli przygotowani na spotkanie z Bogiem.

 

1. W sierpniu Msze św. w naszym kościele sprawowane są według wakacyjnego porządku. W niedziele nie ma Mszy św. o godz. 1230, a w tygodniu – we wtorek i czwartek Msza św. sprawowana jest o godz. 900. Pozostałe godziny Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. Możliwość spowiedzi w dzień powszedni pół godziny przed Mszą św.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. W czwartek 15 sierpnia będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 800, 930 i 1100. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół  podczas wszystkich Mszy Świętych. 

4. Biuro parafialne w sierpniu otwarte jest bez zmian, tj. w środę od godz. 1900 do 2000.

5. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona jest na zakup organów kościelnych. Za tydzień przed wejściem do kościoła będą zbierane datki do puszki na KUL i WT US. Za każde wsparcie finansowe serdecznie dziękuję.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy gazety „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz