Ogłoszenia duszpasterskie na 11.06.2017 r. – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Obchodzimy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Odmawiając modlitwę „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu”, wyznajemy wiarę w tę trudną do ogarnięcia rozumem tajemnicę. W imię Najświętszej Trójcy zostaliśmy ochrzczeni i w to imię czynimy znak krzyża. Najświętsza Trójca jest obecna w naszym chrześcijańskim życiu. To Bóg Miłości i Jedności.

 

 1. 15 czerwca obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 800, 930 i 1130. Msza święta o godz. 1130 połączona będzie z procesją eucharystyczną. Ze względu na to, że nie będzie Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe odśpiewane będzie podczas procesji. Procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: Miodową, Kwiatów Polskich, Wiśniowa, Mokra, Niebiańska, Chmurna. Proszę członków poszczególnych grup parafialnych oraz parafian zamieszkujące wymienione ulice oraz wszystkich dobrej woli o podjęcie inicjatywy zbudowania ołtarzy w miejscach: I – skrzyżowanie ulic Wiśniowa i Urocza – Żywy Różaniec, Caritas; II – ulica Mokra na wysokości ul. Junackiej – Koło Przyjaciół Radia Maryja, Rady parafialne; III – skrzyżowanie ulic Mokra i Kluka – Matki w Modlitwie; IV – ulica Obłoków na wysokości garażów –i rodziny dzieci pierwszokomunijnych, ministrantów oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i młodzieży która w tym roku przyjęła sakrament dojrzałości. Podczas procesji eucharystycznej zapraszamy dzieci do sypania kwiatków.

 

 1. W tradycji polskiej od czwartku 15 czerwca obchodzić będziemy oktawę Bożego Ciała, podczas której odbywać się będzie procesja Eucharystyczna wokół naszego kościoła, która połączona jest ze Mszą św. wieczorną o godz. 1800. Zapraszamy do udziału w liturgii oktawy.

 

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści NMP w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które sprawowane są codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W piątek Litania do Najświętszego Serc Pana Jezusa odmawiana jest przy krzyżu na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że po Mszy św. jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa czerwcowego.

 

 1. Spotkania formacyjne:
 • Zelatorzy Żywego Różańca w poniedziałek 12 czerwca, po Mszy św. w domu parafialnym;
 • Parafialna Rada Duszpasterska we wtorek 13 czerwca o godz. 1900 w domu parafialnym;
 • Zbiórka ministrancka w środę 14 czerwca o godz. 1900 w kościele.

 

 1. W środę, 14 czerwca (przed Bożym Ciałem) biuro parafialne będzie nieczynne.

 

 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Prośmy Boga o wszelkie łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

 

 1. Osoby wyjeżdżające na parafialna pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę proszę w miarę możliwości o regulowanie drugiej transzy wpłaty wysokości 1000 zł.

 

 1. Dzisiejszej niedzieli taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Za wsparcie finansowe dziękuję.

 

 1. Polecamy do czytania prasę katolicką. Do dyspozycji mamy periodyki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” i biuletyn parafialny „Okno”.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

 

 

Proboszcz