Ogłoszenia duszpasterskie na 11.05.2014 r. – IV Niedziela Wielkanocna

Odchodzimy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza. Przez cały tydzień Kościół na świecie będzie modlił się o nowe powołania do służby Bożej. Jezus Chrystus Dobry Pasterz przypomina nam jak bardzo Bóg troszczy się o swój Kościół. Prośmy Go dzisiaj o pogłębienie naszej wiary.

1. Nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

• Apel Jasnogórski w sobotę bezpośrednio po Różańcu Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny;

• nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. W sposób szczególny zapraszamy na Litanię loretańską w piątek, która odmawiana jest przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że odprawiane są już dwa nabożeństwa maryjne nie ma nabożeństwa majowego. Tego dnia zachęcamy do prywatnej modlitwy Litanią loretańską.

• możliwość spowiedzi świętej pół godziny przed Mszą św.

2. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• Pierwszy rok przygotowania do bierzmowania, poniedziałek 12 maja, godz. 18.30;

• Rodzice młodzieży przyjmującej w tym roku sakrament bierzmowania, poniedziałek 12 maja, godz. 19.00;

• Trzeci rok przygotowania do sakramentu bierzmowania, poniedziałek 12 maja, godz. 20.00 oraz środa 14 maja, godz. 20.00;

• Parafialne Koło Radia Maryja, czwartek 15 maja, godz. 19.00;

• Koło plastyczne, sobota 17 maja, godz. 12.00;

• Schola muzyczna, sobota 17 maja, godz. 14.00;

• Próby dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, według ustalonego harmonogramu.

3. W niedzielę 18 maja przeżywać będziemy w naszej wspólnocie parafialnej niedzielę powołaniową. Tego dnia gościć będziemy alumna Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego, który podzieli się swoim doświadczeniem powołania i dziękować będzie za wszelkie wsparcie naszego seminarium. Będzie można też dokonać dobrowolnego wsparcia finansowego wspólnoty seminaryjnej. W tym roku, jako wspólnota parafialna musimy dokonać obowiązkowej wpłaty na rzecz Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie w wysokości ok. 4 000 zł. Jak zawsze, osoby które będą chciały wesprzeć seminarium będą mogły dokonać tego po wakacjach, poprzez złożenie datku w specjalnie wyłożone w kościele koperty.

4. W piętnastą rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny, serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Jasnej Góry i Lichenia w dniach 06.06.2014 r. – 08.06.2014 r. Wyjazd z Osowa w piątek o godz. 13.00 i powrót w niedzielę nocą. Koszt noclegu na Jasnej Górze i w Licheniu, przejazd oraz ubezpieczenie 200 zł. Podczas pielgrzymki będziemy rozważać nauczanie św. Jana Pawła II. Są jeszcze wolne miejsca, zapisy w zakrystii.

5. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Szczególnie prośmy Boga za wstawiennictwem Matki Bożej o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

6. Zakończyły się prace związane z regotyzacją kościoła, W szczególny sposób dziękuję osobom, które pomagały finansowo, służyły radą, czy wykonaniem konkretnych prac. Pragnę podkreślić wkład: firmy wykonującej prace remontowe; firmy „Okna Rado” za montaż nowych drzwi w pomieszczeniach technicznych w zakrystii; firmy „Towar” za wywóz gruzu; Panu Jarosławowi Grodzkiemu i pracownikom za wykonanie i wstawienie kraty w wejściu głównym kościoła.

7. Taca zbierana podczas dzisiejszych Mszy św. przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii – prace remontowe w salkach i domu parafialnym. Za każdy dar serca Bóg zapłać.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz