Ogłoszenia duszpasterskie na 11.04.2021 r. – 2 niedziela wielkanocna

Gromadząc się dziś przy stole słowa i stole Ciała Chrystusa, chcemy jeszcze bardziej uświadomić sobie prawdę, że Bóg jest miłością. Ta miłość przewyższa każdą ludzką miłość. Miłość Boża ofiaruje wszystko co ma, nie zostawia sobie niczego. Bóg przecież tak umiłował świat, że dał nam swojego Syna Jednorodzonego, aby stał się ofiarą przebłagalną za nasze grzechy, ale nie tylko za nasze, ale i całego świata.

Podczas sprawowania Eucharystii, Bóg Ojciec ponawia dla nas wielkie dzieło swojej miłości, którego dokonał w swoim Synu Jezusie Chrystusie. Niech ta Ofiara, będzie dla nas wezwaniem, abyśmy na miłość Bożą odpowiedzieli miłością z naszej strony.

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Dlatego po Mszach św. będę zbierane do puszki datki na rzecz ubogich. Dziękuję za udzieloną pomoc. Dzisiaj o godzinie 1500 zapraszamy do kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności za wszelkie otrzymane dobro.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św. wieczorną;
  • adorację Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne

  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930 w kościele;
  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. w poniedziałek 12 kwietnia o godz. 1830;
  • Matki w Modlitwie w piątek 16 kwietnia po Mszy św. wieczornej;

4. Biuro parafialne otwarte jest w środę od godz. 1900 do 2000.

5. Ofiary zbierane dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczone są na inwestycję parafialne. Dziękuję za wsparcie.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”  „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „OKNO”.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz