Ogłoszenia duszpasterskie na 11.03.2018 r. – 4 niedziela Wielkiego Postu

„Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”. To zdanie, niosące niezwykle ważną dla nas treść, wybrzmiewa podczas dzisiejszej liturgii. Przypomina nam o miłości Boga, który chce, abyśmy dostąpili życia wiecznego. Dlatego ofiarował swojego Syna, Jezusa, aby nas zbawić. Jednak czy życie wieczne jest tym do czego rzeczywiście dążymy? W połowie Wielkiego Postu warto zadać sobie pytanie o wiarę i miejsce Boga w naszym życiu.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II 
w środę przed Mszą św.;
 • Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu dla dzieci o godz. 1730 oraz dla dorosłych 
i młodzieży o godz. 1830. Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla odbędzie się w piątek 23 marca o godz. 18.30;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.30;
 • Możliwość spowiedzi w dzień powszedni, pół godziny przed Mszą św.

 

2. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

 • II rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek 12 marca o godz. 18.30;
 • Matki w Modlitwie w piątek 16 marca, o godz. 19.00;
 • Chór parafialny w piątek 16 marca, o godz. 20.00;
 • Zbiórka ministrantów i kandydatów w sobotę 17 marca, o godz. 10.30. Obecność obowiązkowa;
 • koło plastyczne w sobotę 17 marca, o godz. 11.00;

3. Dziękuję bardzo wszystkim osobom, które podjęły z poniedziałku na wtorek trud nocnego czuwania przed Najświętszym Sakramentem w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych a naszej diecezji.

4. W niedzielę 18 marca rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Daniel Sacik. Nauki będą głoszone podczas wszystkich Mszy świętych niedzielnych, a od poniedziałku do środy o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach.

5. Osoby, które pragną w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na nauki przedmałżeńskie, które odbędą się w terminie od 19 do 22 marca po naukach rekolekcyjnych, tj. około godz. 20.00 w domu parafialnym. W sposób szczególny przyszłych małżonków zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych

6. Parafialny Caritas rozpoczął dziś akcję pomocy najuboższym. Nabywając świece, baranki, palmy oraz karty świąteczne, wspieramy najbardziej potrzebujących. Ze względu na bardzo małą liczbę osób zaangażowanych bezpośrednio w działalność Caritasu, sprzedaż odbywać się będzie tylko po Mszach św. sprawowanych do południa. Wystawiony został też kosz na produkty spożywcze, chemię domową z których zostaną zrobione paczki dla najuboższych z naszej parafii. Dziękuję za wszelkie wsparcie.

7. Dzisiaj w druga niedzielę miesiąca datki składane na tace przeznaczone zostaną na zakup organów kościelnych do naszego kościoła. Cały czas można przekazać 1% dochodu na fundację działającą przy parafii. Także można zadeklarować chęć ufundowania konkretnego głosu organowego wartości 4000 zł. Dziękuję za wszelkie wsparcie finansowe powyższego celu.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz