Ogłoszenia duszpasterskie na 11.02.2018 r. – 6 niedziela zwykła

Obchodzimy dziś Światowy Dzień Chorego. Warto tego dnia pomodlić się za chorych, którzy są wokół nas, i okazać im zwykłą ludzką życzliwość. W dzisiejszej Ewangelii widzimy trędowatego, który prosi Jezusa o uzdrowienie: „Jeśli zechcesz, możesz mnie oczyścić”. Któż z nas nie boryka się z jakąś chorobą ciała, albo dotykającą psychiki bądź duszy? I my możemy zwrócić się z wiarą do Jezusa. On zrozumie nasze słabości i niedomagania. Jezus ma moc, aby nas uzdrowić.

 1. W środę, 14 lutego przypada Środa Popielcowa. Msze święte z poświęceniem popiołu oraz posypaniem głów w naszym kościele będą o godz. 800, 1800 i 1930. Akt ten symbolizuje ułomność i przemijalność człowieka, jest znakiem żałoby i pokuty. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość – nie spożywa się pokarmów mięsnych i post ścisły – tylko jeden posiłek do syta, dwa mniejsze. Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14 roku życia, a prawem o poście – osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60 roku życia.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu dla dzieci o godz. 1730 oraz dla dorosłych o 1830
  i młodzieży. W związku z tym, przez okres Wielkiego Postu, nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 1700;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 1830.

 

 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • II rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek 12 lutego o godz. 1800;
 • Matki w Modlitwie w piątek 16 lutego, o godz. 1900;
 • Chór parafialny w piątek 16 lutego, o godz. 2000 w domu parafialnym;
 • koło plastyczne w sobotę 17 lutego, o godz. 1100.

 

 1. Biuro parafialne 14 lutego – w Środę Popielcową – będzie nieczynne.

 

 1. W dniach od 19 do 27 września 2018 r. organizowana jest 9 dniowa parafialna pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych we Francji (Lourdes, La Salette). Ponad to będziemy m.in. w sanktuarium Maryjnym na Montserrat, w Ars – św. Jan Vianney i w sanktuarium, gdzie pochowana jest św. Maria Magdalena. Zaplanowany jest na koniec 3-dniowy wypoczynek na Lazurowym Wybrzeżu Wartość pielgrzymki to 3870 zł i 50 Euro. Cena obejmuje bilety lotnicze, autokar, wyżywienie, hotel, bilety wstępu, przewodnika i opłaty klimatyczne) Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na parafialnej stronie internetowej. Jest wolne jeszcze jedno miejsce. Zapisy w zakrystii po Mszy św. Osoby które się zapisały proszę o wpłacenie zaliczki w wysokości 1000 zł.

 

 1. Ofiary składane dzisiaj na tacę podczas Mszy św. przeznaczone będą na inwestycje parafialne – zakup organów do kościoła. Także przy wyjściu ze świątyni będzie można otrzymać formularz PIT-OP – oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego – z wpisanym numerem KRS fundacji działającej przy parafii. Wystarczy tylko wpisać w domu swoje dane (PESEL, imię i nazwisko, urząd skarbowy – Pierwszy Urząd Skarbowy jest właściwym dla mieszkańców Osowa ) i przynieść kolejnej niedzieli do kościoła i zostawić w koszyku na stoliku z gazetami. Reszta formalności jest po stronie parafii. Powyższe oświadczenie o przekazaniu 1 proc. podatku organizacji pożytku publicznego jest przeznaczone dla emerytów i rencistów, którzy nie rozliczają się samodzielnie. Jeżeli ktoś nie przekazał 1% i nie ma innego konkretnego celu, który wspiera, to zachęcamy serdecznie do skorzystania także z tej formy pomocy. Wzór wypełnionego oświadczenia dla emerytów i rencistów dostępny jest na stronie internetowej, w gablocie z ogłoszeniami i w obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno”. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz