Ogłoszenia duszpasterskie na 11.01.2015 r. – Niedziela Chrztu Pańskiego

Dzisiaj obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Podczas chrztu w Jordanie, Bóg objawił ludziom, kim jest Jezus. „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie” – słowa, które usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii, Bóg wypowiada nad każdym z nas. Stańmy przed Bogiem jako Jego przybrane dzieci, dziękując za nasz chrzest i Jego miłość względem każdego z nas i wyznając wiarę w Jezusa, prawdziwego Baranka, który gładzi grzechy świata.

1. Trwa w naszej parafii wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczynać się będzie o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 14.00 Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci. Zadbajmy o chrześcijański wymiar kolędy. Wspólna modlitwa niech będzie prośbą do Boga o błogosławieństwo dla rodziny. Porządek kolędy w tygodniu od 12 do 17 stycznia 2015 r.:

• 12 stycznia (poniedziałek): ul. Mokra;

• 13 stycznia (wtorek): ul. Pod Urwiskiem, ul. Osowska, ul. Nektarowa, ul. Spadziowa, ul. Junacka, ul. Przesmyk, ul. Dziewanny;

• 14 stycznia (środa): ul. Kluka;

• 15 stycznia (czwartek): ul. Wiankowa, ul. Kaczeńców;

• 16 stycznia (piątek): ul Wiśniowa, ul. Stawna;

• 17 stycznia (sobota): ul. Chorzowska, ul Narożna.

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem.

2. Podczas trwania kolędy duszpasterskiej Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane są o godz. 8.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątkowy wieczór i inne nabożeństwa liturgiczne na ten czas są zawieszone. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Biuro parafialne do zakończenia kolędy będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

3. Spotkania formacyjne:

• schola muzyczna w piątek 16 stycznia, o godz. 18.30 w kościele;

• zbiórka ministrantów w sobotę 17 stycznia, o godz. 10.30 w domu parafialnym;

• koło plastyczne w sobotę 17 stycznia, o godz. 11.00 w domu parafialnym.

4. Zapraszamy dzisiaj na Jasełka wystawiane przez dzieci z naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 12.30. Dziękuję Pani Teresie – katechetce, dzieciom oraz ich rodzicom za przygotowanie świątecznego przedstawienia.

5. Taca z dzisiejszych Mszy świętych niedzielnych przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii – przygotowanie kościoła do konsekracji, przebudowa prezbiterium kościoła polegająca na zastąpieniu tymczasowego drewnianego podestu kamienną stałą posadzką oraz zamontowanie instalacji grzewczej. Również ofiary złożone podczas kolędy po części przeznaczone będą na powyższą inwestycję. Można też ofiarować darowiznę na cele kultu religijnego, która również przeznaczona zostanie na powyższy cel. Więcej informacji na ten temat znajdziemy m.in. na parafialnej stronie internetowej. Istniej również możliwość ufundowania: ołtarza, ambony czy chrzcielnicy do naszego kościoła. Jeżeli ktoś jest zainteresowany tym lub chciałby uzyskać więcej informacji to proszę o bezpośredni kontakt. Za wszelką dotychczasową pomoc i zrozumienie dziękuję.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz