Ogłoszenia duszpasterskie na 10 niedzielę zwykłą – 11.6.2023 r.

W dzisiejszej Ewangelii słyszymy o powołaniu celnika Mateusza. Chrystus spojrzał na niego z miłością i wybrał, zapraszając do poświęcenia się sprawie królestwa Bożego. Ten sam Chrystus spogląda dziś na nas, mówi do nas w słowach Ewangelii, przychodzi w znaku łamanego chleba. Niech Jego obecność na nowo rozpali nasze serca i pomoże kształtować życie w oparciu o Ewangelię.

1. W piątek 16 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. W sobotę 17 czerwca obchodzić będziemy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

3. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu „Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa” w piątek przy krzyżu misyjnym na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest  nabożeństwo stałe nie ma nabożeństwa okresowego.

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

5. Dziękuję wszystkim parafianom za wspólną modlitwę i za udział w procesji Eucharystycznej w Uroczystość Bożego Ciała. Szczególne podziękowania kierujemy w kierunku osób, które zaangażowały się w przygotowanie i przebieg procesji oraz w uświetnienie uroczystości. Pragnę wyrazić swoje podziękowanie i wdzięczności osobom, które podjęły dzieło budowy ołtarzy na ulicach naszego osiedla.

6. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła w tzw. oktawę Bożego Ciała odbywa się codziennie po Mszy św. W czwartek, 15 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Zachęcam do udziału w naszej wspólnotowej modlitwie.

7. Dziękuję „Przedszkolu „Pod Aniołam.pl” Edukacja Montessori” oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przeprowadzenie „Rodzinnego dnia dziecka – dzieci dzieciom”. Podczas festynu  na wsparcie leczenia i opieki dla onkologicznie chorych dzieci zebrane został 2600 zł. Zgodnie z zapowiedzią pieniądze przekazane zostały dla Kliniki Pediatrii, Onkologii i Immunologii Dziecięcej SPSK1 przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Szczecinie. Partnerem strategicznym wydarzenia była Enea Oświetlenie Szczecin. Patronat medialny Radio Plus Szczecin.

8. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne – odbudowa i renowacja zabytkowego muru przykościelnego. Mszach św. przed wejściem do kościoła będą zbierane datki do puszki na WT US i KUL.Dziękuję za wszelką udzieloną pomoc.

9. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz