Ogłoszenia duszpasterskie na 10.4.2022 r. – Niedziela Palmowa

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.

2. Zapraszamy na ostatnie już w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, dzisiaj o godz. 1815 i na Drogę Krzyżową w Wielki Piątek o godz. 1830. Innych stałych nabożeństw Wielkim Tygodniu nie będzie.

3. Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Możliwość spowiedzi św. od poniedziałku do środy jest pół godziny przed Mszą św.

4. Biuro parafialne w Wielkim Tygodniu jest zamknięte. W przypadkach nagłych proszę o bezpośredni kontakt z księdzem, który cały czas jest do Państwa dyspozycji.

Triduum Paschalne

Wielki Czwartek – Liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 1900. Jest to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Adoracja Najświętszego Sakramentu po zakończeniu liturgii do 2300. Spowiedź święta od godz. 1700 do 1900. W tym roku w Wielki Czwartek przypada także ustanowione przez Sejm RP święto Chrztu Polski. 

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 1900. Liturgię poprzedzi Droga Krzyżowa o godz. 1830. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 800 do 1830 i od 2100 do 2300. Spowiedź święta od godz. 1700 do 1900 i od 2100 do 2200. W tym dniu wszystkich między 18. a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną rozpocznie się o godz. 2230.  Zabierzmy ze sobą na nocną liturgię świece. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 800 do 2200. Spowiedź święta od 900 do 1500. Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu będzie można złożyć ofiarę pieniężną na potrzeby parafii. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 800 do 1500, o pełnych godzinach.

5. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy Jutrznią o godz. 800 w kościele. W sobotę po Jutrzni odbędzie się poświęcenie pokarmów.

6. Szczegółowy harmonogram obchodów Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych znajduje się w obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno” i na stronie parafialnej.

7. Msze święte w dwa dni świąteczne, tj. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w poniedziałek w Oktawie Wielkanocy odprawiane będą według porządku niedzielnego. Z jednym wyjątkiem, nie będzie Mszy świętej w niedzielę o godz. 800.

8. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Obecnie skupiamy się na opracowaniu dokumentacji i ekspertyz konserwatorskich niezbędnych do remontu muru przykościelnego. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

9. Do końca kwietnia można przekazać jeden procent dochodu na fundację działającą przy parafii. Dlatego proszę o uwzględnienie numeru KRS fundacji – 0000 480 577 w swoim zeznaniu podatkowym, a także o zwrot wypełnionych formularzy PIT-OP, dzięki któremu emeryci i renciści mają możliwość przekazania 1% podatku na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do skorzystania z tej formy wsparcia działań parafii dla dobra nas wszystkich i dziękujemy za każdą udzieloną pomoc.

10. W tym szczególnym czasie zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nam wszystkim spokoju serca i niegasnącej nadziei. 

Proboszcz.