Ogłoszenia duszpasterskie na 10.12.2023 r. – 2 niedziela Adwentu

Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki. Słowo Jana Chrzciciela jest stanowcze i wskazuje na konieczność nawrócenia. Prorok zapowiada przyjście Chrystusa, które jest pewne, nieznany jest jedynie jego czas. Prośmy w trakcie tej Eucharystii o dar wewnętrznej przemiany, abyśmy odnowieni w naszym myśleniu i działaniu, z radością dążyli do spotkania z przychodzącym Bogiem.

1. Przez okres Adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie we wtorek i czwartek o godz. 630. Po Mszy św. zapraszamy dzieci do domu parafialnego na śniadanie. W inne dni Adwentu Msza św. sprawowana jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi św. w niedzielę podczas Mszy św., a w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

2. Za tydzień odbędzie się w naszej wspólnocie Adwentowy Dzień Skupienia przygotowujący nas do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy św. głosić będzie ks. kan. dr hab. Grzegorz Wejman, wykładowca na WT US. Będzie to również „Niedziela Ottonowa” przygotowująca nas do obchodów 800-lecia misji św. Ottona na Pomorzu. Od godz. 1600 będzie możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi św. podczas niedzielnych Mszy św. i adoracji. Zapraszamy do udziału w parafialnym dniu skupienia.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • •Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1745.
  • • Różaniec siedmiu boleść Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;

4. Spotkania formacyjne:

  • Koło plastyczne w sobotę 16 grudnia o godz. 1100 w domu parafialnym.

5. Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, dzisiaj na Mszy św. o godz, 1230.

6. Opłatki na na stół wigilijny można nabyć w zakrystii kościoła przed lub po Mszy św. przez okres Adwentu.

7. W niedzielę, 17 grudnia po Mszy św. dziecięcej, na placu przykościelnym odbędzie się „Adwentowe spotkanie ze Świętym Mikołajem”. Wyróżnikiem wydarzenia będzie ciekawy scenariusz i bogaty program artystyczny zakończony wizytą świętego Mikołaja i rozdaniem prezentów. Współorganizatorem spotkania ze św. Mikołajem są działająca przy naszej parafii „Fundacja Wspierania Inicjatywy Ad melius” i „Przedszkole „Pod Aniołam” Edukacja Montessori”. Partnerem strategicznym jest „Fundacja Enea”. Patronat medialny „Radio Plus Szczecin”

8. Parafialny Zespół Caritas kontynuuje dzisiaj akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Po Mszach św., przed wejściem do kościoła, będzie można nabyć świece wigilijne, kartki świąteczne. Zachęcamy do wsparcia dzieła Caritas.

9. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona zostanie na cele inwestycyjne parafii – renowacja i odbudowa zabytkowego muru przykościelnego. Dziękuję za dotychczasowe udzielone wsparcie finansowe.

10. Dzisiaj przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem akcji, która po raz 24 jest obchodzony w Kościele w II niedzielę adwentu, jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć do puszki datki na wsparcie powyższej akcji. Dziękujemy za udzieloną pomoc.

11. Zbliża się koniec roku kalendarzowego, a zarazem okazja aby jeszcze w 2023 r. pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego. (nr konta parafialnego: 82 1140 2004 0000 3002 7751 6275). Można też przekazać darowiznę na „Fundację Wspierania Inicjatywy Ad melius” działająca przy parafii (nr konta fundacji: 86 1140 2004 0000 3502 7907 2420). Złożenie darowizny na parafię nie wyklucza przekazania darowizny dla fundacji. Zachęcamy do skorzystania z możliwości jaką jeszcze daje nam państwo, aby wspierać swoją wspólnotę parafialną.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tytuły „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i  biuletyn parafialny „Okno”.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz