Ogłoszenia duszpasterskie na 10.09.2023 r. – 23 niedziela zwykła

Uporządkowane relacje we wspólnocie Kościoła to wielkie pragnienie Chrystusa. Dlatego upomnienie braterskie, do którego wzywa On nas w dzisiejszej Ewangelii, jest nieodłączne od modlitwy. „Jeśli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają od mojego Ojca, który jest w niebie”. Prośmy o dar wprowadzania słowa Jezusa w życie i gotowość do zmiany naszego życia.

1. Msze św. w naszym kościele sprawowane są w niedziele o godz. 800, 930, 1100, 1230 (Msza św. dla dzieci) i 1900. W tygodniu Msze św. we wtorek i czwartek sprawowane są o godz. 900,a w pozostałe dni o godz. 1800. Możliwość spowiedzi św., w dzień powszedni, pół godziny przed Mszą św.

2.  W czwartek, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. Zapraszamy na Msze św. o godz. 900.

3. Trwamy na Nowennie do Matki Bożej Bolesnej przygotowująca nas do uroczystości odpustowych. Zapraszamy na nowennę dzisiaj o godz. 1845, a w dzień powszedni po Msze św. Uroczystość odpustowa odbędzie się w piątek 15 września o godz. 1800. Mszy św. przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. dr Leszek Rasztawicki, biblista diecezji warszawsko-praskiej. Przed Mszą św., o godz. 1730, odmówiony zostanie Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia ze względu na uroczystość odpustową nie obowiązuje nas piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W sobotę, 23 września, organizowana jest jednodniowa, autokarowa pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu i do najstarszego w Polsce sanktuarium maryjnego w Górce Klasztornej, gdzie znajduje się barokowy ołtarz Matki Boskiej Bolesnej z początku XVIII. Jest to kontynuacja naszych parafialnych uroczystości odpustowych. Koszt pielgrzymki, w zależności od ilości osób biorących udział, to 150 lub 200 zł. W cenę wliczony jest m.in.: przejazd, obiad, ubezpieczenie. Planowany wyjazd o godz. 730 a powrót ok 2100. Zapisy w zakrystii po Mszy św. Decyduje kolejność zapisów.

5. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

6. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają: chór parafialny, ministranci, parafialny zespół charytatywny, Żywy Różaniec, Parafialne Koło Radia Maryja, Matki w Modlitwie, Pogotowie Modlitewne, koło plastyczne dla dzieci – serdecznie zapraszamy. Więcej informacji można uzyskać u księdza w zakrystii po Mszy św.

7. Istnieje możliwość zapisania dziecka na katechezy przygotowujące do przyjęcia I Komunii Świętej w tym roku szkolnym. Planowany termin uroczystości to 26 maja 2024 r. Rodzice, którzy chcieliby, aby ich dziecko przystąpiło do sakramentu Komunii Świętej mogą zgłosić ten fakt w zakrystii po Mszy św. Prawidłowo dziecko powinno mieć ukończone 6 lat i przystąpić do sakramentu w parafii zamieszkania rodziców.

8. Młodzież, która chciałby w tym roku rozpocząć dwuletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, może zapisać się w zakrystii po Mszy św. Dobrą praktyką jest rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania w parafii wraz z rozpoczęciem nauki w 7 klasie szkoły podstawowej. Warunkiem możliwości rozpoczęcia przygotowania do sakramentu dojrzałości jest uczęszczanie na lekcję religii w szkole.

9. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i złożyć w nich ofiarę, a następnie zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. W tym roku zobowiązani jesteśmy wesprzeć Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie kwotą wysokości 6300 zł. Za pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

10. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na planowaną inwestycję parafialną – renowacja zabytkowego muru przykościelnego.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz