• Polecamy

 • Ogłoszenia duszpasterskie na 10.09.2017 r. – 23 niedziela zwykła

  Rozpoczynamy Mszę św. w imię Jezusa. On zapewnia nas dzisiaj, że gdzie dwie lub trzy osoby zgromadzą się w Jego imię, tam On jest pośród nich. Możemy oddać Bogu wszelkie krzywdy, których doznaliśmy, i trudności z przebaczeniem. Nie zatwardzajmy naszych serc. Pozwólmy Bogu je przemieniać.

  1. Zapraszamy na Msze św. odpustową w piątek 15 września o godz. 1800. Mszy św. przewodniczyć będzie Ks. Abp Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński, który dokona instalacji
   w naszym kościele relikwii św. Jana Pawła II i św. Ojca Pio. Zostanie także poświęcona chorągiew parafialna z wizerunkiem Matki Bożej Bolesnej.

  W środę po Mszy św. zapraszamy do pomocy w przygotowaniu kościoła i terenu przykościelnego do uroczystości odpustowych.

   

  1. Trwa Nowennę do Matki Bożej Bolesnej połączona z Misjami Fatimskimi, które prowadzi ks. dr hab. Grzegorz Wejman, prof. US. Nauki głoszone będą dzisiaj podczas każdej Mszy św. i do czwartku podczas Mszy św. wieczornej.

   

  1. Nabożeństwa w naszym kościele:
  • Nowenna do Matki Bożej Bolesnej od poniedziałku do czwartku po Mszy św. wieczornej;
  • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

   

  1. Spotkania formacyjne
  • Przesłuchanie osób chętnych do śpiewu w chórze parafialnym, dzisiaj po Mszy św. o godz. 1230 w kościele. Próba chóru od wtorku do czwartku po Mszy św. w domu parafialnym (około godz. 1900);
  • Zbiórka ministrantów w czwartek 14 września o godz. 1900 w kościele. Obecność obowiązkowa.

   

  1. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230.

   

  1. Wyjazd pielgrzymów na parafialną pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę w niedzielę 17 września o godz. 800 (rano) z parkingu przy kościele na Osowie.

   

  1. Istnieje nadal możliwość zapisania dziecka na katechezy przygotowujące do przyjęcia I Komunii Świętej w tym roku szkolnym. Rodzice, którzy tego jeszcze nie dokonali, a chcieliby aby ich dziecko przystąpiło do sakramentu Komunii Świętej mogą zgłosić ten fakt w zakrystii po Mszy św.

   

  1. Młodzież, która chciałby w tym roku rozpocząć trzyletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, może jeszcze zapisać się w zakrystii po Mszy św.

   

  1. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św.
   w zakrystii kościoła.

   

  1. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Także przed wejściem do kościoła będzie można złożyć datki do puszki na KUL i WT US Za pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.

   

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”.

   

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

   

   

  Proboszcz