Ogłoszenia duszpasterskie na 10.09.2017 r. – 23 niedziela zwykła

Rozpoczynamy Mszę św. w imię Jezusa. On zapewnia nas dzisiaj, że gdzie dwie lub trzy osoby zgromadzą się w Jego imię, tam On jest pośród nich. Możemy oddać Bogu wszelkie krzywdy, których doznaliśmy, i trudności z przebaczeniem. Nie zatwardzajmy naszych serc. Pozwólmy Bogu je przemieniać.

 1. Zapraszamy na Msze św. odpustową w piątek 15 września o godz. 1800. Mszy św. przewodniczyć będzie Ks. Abp Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński, który dokona instalacji
  w naszym kościele relikwii św. Jana Pawła II i św. Ojca Pio. Zostanie także poświęcona chorągiew parafialna z wizerunkiem Matki Bożej Bolesnej.

W środę po Mszy św. zapraszamy do pomocy w przygotowaniu kościoła i terenu przykościelnego do uroczystości odpustowych.

 

 1. Trwa Nowennę do Matki Bożej Bolesnej połączona z Misjami Fatimskimi, które prowadzi ks. dr hab. Grzegorz Wejman, prof. US. Nauki głoszone będą dzisiaj podczas każdej Mszy św. i do czwartku podczas Mszy św. wieczornej.

 

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nowenna do Matki Bożej Bolesnej od poniedziałku do czwartku po Mszy św. wieczornej;
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

 

 1. Spotkania formacyjne
 • Przesłuchanie osób chętnych do śpiewu w chórze parafialnym, dzisiaj po Mszy św. o godz. 1230 w kościele. Próba chóru od wtorku do czwartku po Mszy św. w domu parafialnym (około godz. 1900);
 • Zbiórka ministrantów w czwartek 14 września o godz. 1900 w kościele. Obecność obowiązkowa.

 

 1. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230.

 

 1. Wyjazd pielgrzymów na parafialną pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę w niedzielę 17 września o godz. 800 (rano) z parkingu przy kościele na Osowie.

 

 1. Istnieje nadal możliwość zapisania dziecka na katechezy przygotowujące do przyjęcia I Komunii Świętej w tym roku szkolnym. Rodzice, którzy tego jeszcze nie dokonali, a chcieliby aby ich dziecko przystąpiło do sakramentu Komunii Świętej mogą zgłosić ten fakt w zakrystii po Mszy św.

 

 1. Młodzież, która chciałby w tym roku rozpocząć trzyletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, może jeszcze zapisać się w zakrystii po Mszy św.

 

 1. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św.
  w zakrystii kościoła.

 

 1. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Także przed wejściem do kościoła będzie można złożyć datki do puszki na KUL i WT US Za pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz