Ogłoszenia duszpasterskie na 10.08.2014 r. – XIX niedziela zwykła

Niedzielna Msza św. jest dla nas wyjątkowym spotkaniem z Jezusem Chrystusem. On mówi dziś do nas: „Odwagi, Ja jestem, nie jest bójcie się”. Podobnie mówił do św. Piotra, któremu potem jednak i tak wiele razy brakowało wiary. Dlatego prośmy dziś Boga, aby każdego dnia umacniał nas w wierze.

1. Zapraszamy na Msze św. w niedzielę o godz.: 8.00; 9.30; 11.00 i 19.00 oraz w dzień powszedni o godz. 18.00. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej.

3. W piątek, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.00. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Zgodnie z tradycją na Mszy Świętej pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. W piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i hucznych zabaw. Tego dnia nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i Mszy św. wieczornej.

4. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym otwarte jest w środę od godz. 19.00 do 20.00.

5. Osoby wyjeżdżające na parafialną pielgrzymkę do Matki Bożej w Lourds i miejsc świętych w Hiszpanii proszę o wpłacenie do końca sierpnia IV (ostatniej) raty w kwocie 270 euro.

6. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

7. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Ponadto po Mszy św. zbierane są datki do puszki na KUL i WT US.

8. Zachęcamy do nabycia pięknie ilustrowanego albumu „Kościoły Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej” (tom 1) w którym oprócz opisu i zdjęć naszego kościoła parafialnego pw. Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny są też wszystkie kościoły Szczecina. Cena albumu 70 zł.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz