Ogłoszenia duszpasterskie na 10.07.2016 r. – 15 niedziela zwykła

Pan Bóg zapewnia nas w liturgii słowa, że Jego polecenia nie przekraczają naszych możliwości i nie są poza naszym zasięgiem. Polecenie, które dziś usłyszymy, to miłość Boga i bliźniego. Każdy z nas jest wezwany do czynienia miłosierdzia niezależnie od tego, kim jest potrzebujący oraz jakie zajmujemy stanowisko. Jesteśmy w stanie być miłosiernymi. A Bóg, będąc blisko, uzdalnia nas do tego.

 1. W okresie wakacyjnym porządek Mszy św. w niedzielę, jest następujący: godz.: 800; 930; 1100 i 1900. Msza św. w dzień powszedni odprawiana jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

 1. Nabożeństwa w naszym kościele w okresie wakacyjnym są według stałego porządku:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego
  w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

 1. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym otwarte jest bez zmian, tj. w środę od godz. 1900 do 2000.

 1. Są jeszcze wolne dwa miejsca na pielgrzymkę parafialną do Ziemi Świętej w terminie od 16 do 26 października br. Więcej informacji u Księdza Roberta, proboszcza.

 1. Podczas Dni w diecezji w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w naszej parafii będziemy gościć młodzież wraz z opiekunami z Bambergu w Niemczech – 35 osób. Dni w diecezji są w terminie od 20-25 lipca br. Planowany przyjazd młodzieży jest 19 lipca koło godziny 1800 (wtorek). Spotkanie osób przyjmujących młodzież na nocleg w czwartek 14 lipca o godz. 1830 w kościele.

 1. Taca zbierana podczas dzisiejszych Mszy św. przeznaczona jest na planowane przez parafię inwestycję – remont wejścia głównego i schodów do domu parafialnego. Dzisiaj też na placu przed kościołem zbierane są datki do puszki na organizacji Dni w diecezji w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Dziękuję bardzo za życzliwość i ofiary składane na powyższe cele.

 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istniej też możliwość zamówienie Mszy św. gregoriańskiej za zmarłą osobę.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i „Miłujcie się”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz