Ogłoszenia duszpasterskie na 10.06.2018 r. – 10 niedziela zwykła

Bóg jest źródłem wszelkiego dobra. Troszczy się i kocha każdego z nas. On uczy, jak iść Jego drogą, najlepszą dla nas. Kiedy jednak sprzeciwiamy się Bogu i łamiemy Jego przykazania, pojawia się lęk. Tak jak Adam boimy się i ukrywamy swoje wnętrze przed Bogiem, innymi ludźmi, a nawet przed sobą samym. Pamiętajmy, że Bóg jest większy od naszych grzechów. Podczas Mszy św. wspólnie wyznajemy wiarę w Jego wszechmoc i dobroć. Możemy też osobiście w sercach, swoimi słowami, z wiarą zwrócić się do Boga.

 

1. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
  • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800; 
  • Różaniec Siedmiu Boleści NMP w sobotę po Mszy św. wieczornej;
  • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które sprawowane są codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W piątek Litania do Najświętszego Serc Pana Jezusa odmawiana jest przy krzyżu na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że po Mszy św. jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa czerwcowego.

2. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930.
  • Matki w Modlitwie w piątek 15 czerwca po Mszy św.;
  • Koło plastyczne w sobotę 16 czerwca o godz. 1100.

3. Zapraszamy w niedzielę 17 czerwca o godz. 1100 na Msze św. z okazji 39 rocznicy święceń kapłańskich ks. Zbigniewa.

4. Osoby, które nie wpłaciły jeszcze drugiej transzy (1500 zł) na wrześniową pielgrzymkę parafialną proszę o uregulowanie powinności. Zwolniły się dwa miejsca, jeśli ktoś chciałby pielgrzymować  po sanktuariach Maryjnych we Francji zapraszam po Mszy św. do zakrystii.

5. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Prośmy Boga o wszelkie łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

6. Dzisiejszej niedzieli taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na zakup organów do naszego kościoła. Za pomoc i wsparcie finansowe dziękuję. 

7. Polecamy do czytania prasę katolicką. Do dyspozycji mamy periodyki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i biuletyn parafialny „Okno”.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz