Ogłoszenia duszpasterskie na 10.04.2016 r. – 3 niedziela wielkanocna

Czy kochasz Mnie? Takie pytanie Pan Jezus zadaje św. Piotrowi w dzisiejszej Ewangelii. Jest to zarazem zapewnienie Pana Jezusa o Jego miłości względem Piotra. Miłości, która wybacza grzech, zdradę i zaparcie się wiary. Piotr przyjmuję tę miłość. Pan Bóg kieruje to pytanie również do nas: Czy kochasz Mnie? „Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham” – odpowiedział Piotr. A jaka jest moja odpowiedź?

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej.
 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • III rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek 11 kwietnia o godz. 1830 ;
 • rodzice młodzieży przystępującej w tym roku do sakramentu bierzmowania w poniedziałek 11 kwietnia, po Mszy św. w kościele (koło godziny 1830);
 • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek 14 kwietnia o godz. 1830;
 • Zbiórka ministrantów w sobotę 16 kwietnia o godz. 1030;
 • koło plastyczne w sobotę 16 kwietnia o godz. 1100.

 

 1. We wtorek 12 kwietnia po Mszy św. wieczornej, w kościele odbędzie spotkanie pielgrzymów, którzy w długi weekend majowy będą pielgrzymować do Bram Miłosierdzia w Niepokalanowie, Wąwolnicy, Kazimierzu, Nałęczowie i Warszawie. Spotkanie będzie ostatnią okazją do uzupełnienia danych i dokonania brakujących opłat. Lista pielgrzymów może ulec zmianie i dlatego zapraszamy też osoby, które chciałyby wziąć udział w pielgrzymce, a nie są zapisani.

 

 1. W niedzielę 17 kwietnia o godz. 1230 zapraszamy na Mszę św. imieninową ks. proboszcza Roberta. Polecajmy solenizanta w naszych modlitwach.
 1. Rozpoczęły się zapisy dzieci do działającego przy parafii Przedszkola Montessori „Pod Aniołami.pl” na rok 2016/17. Od poniedziałku do piątku, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu, można przyjść i zapoznać się z metodami pracy i wychowywania dzieci w przedszkolu. Więcej informacji na stronie internetowej: podaniołami.pl lub www.montessori.szczecin.pl
 1. Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczęliśmy w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Dlatego dzisiaj zbierane są przed kościołem datki na ubogich. Za każdy dar serca Bóg zapłać.
 1. Taca zbierana podczas dzisiejszych Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Nadal istnieje możliwość wsparcia bezpośredniego przez ufundowanie konserwacji i renowacji stacji drogi krzyżowej. Koszt odnowienia jednej stacji to 750 zł. Za każde wsparcie, a także za ufundowanie renowacji stacji drogi krzyżowej dziękuję.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” w którym znajduje się plansza na nabożeństwa majowe dla dzieci, „L’Osservatore Romano”, „Miłujcie się” i biuletyn parafialny „Okno”, w którym znajdziemy m.in. czytania na bieżącą niedzielę, ogłoszenia duszpasterskie czy intencje na najbliższy tydzień.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz