Ogłoszenia duszpasterskie na 10.03.2019 r. – 1 niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczęliśmy Wielki Post. Przed nami czas pogłębionej modlitwy i pokuty, który ma nam pomóc w nawróceniu. Wielki Post jest dla nas szansą zwrócenia większej uwagi na rzeczywistość duchową i spojrzenia na życie nie tylko z perspektywy ziemskich potrzeb. „Nie samym chlebem żyje człowiek” – mówi dziś do nas Jezus. Niech te słowa pomogą nam dobrze przeżyć ten ważny okres na drodze naszego zbawienia.

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu dla dzieci o godz. 17.30 oraz dla dorosłych i młodzieży o 18.30. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno”.
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.30.

2. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • Matki w Modlitwie w piątek 15 marca po Mszy św.;
  • Chór parafialny w piątek 15 marca, o godz. 20.00;
  • koło plastyczne w sobotę 16 marca, o godz. 11.00.

3. W dniach od 20 do 29 września 2019 r. organizowana jest 9 dniowa parafialna pielgrzymka do Włoch – Święci XX w.: św. Jan Paweł II, św. Ojciec Pio, sługa Boży ks. Dolindo. Zaplanowane jest zwiedzanie m.im.: Rzymu, Neapolu, San Giovanni Rotondo, Bari, Matera, Alberobello i wypoczynek na wybrzeżu Apulii. Wartość pielgrzymki to 3750 zł i 100 Euro. Zapisy w zakrystii po Mszy św. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowani.

4. Ofiary składane dzisiaj na tacę podczas Mszy św. przeznaczone będą na inwestycję parafialną – zakup organów kościelnych. Cały czas można pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego oraz przekazując jeden procent na fundację „Ad melius” działającą przy parafii. Istnieje też możliwość ufundowania konkretnego głosu organowego. Wartość głosu to 4000 zł. Zachęcamy serdecznie do skorzystania z tych formy pomocy. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.

5. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszki na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

6. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” „Miłujcie się” i biuletyn parafialny „Okno”.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Czesława Sawlewicza. Niech spoczywa w pokoju.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz