Ogłoszenia duszpasterskie na 10.02.2019 r. – 5 niedziela zwykła

Pokładanie całej nadziei w Bogu jest jak wypłynięcie na głębię. Tak uczynił Szymon Piotr. Choć czynniki zewnętrzne temu przeczyły, jego zaufanie słowom Jezusa przyniosło obfity połów ryb. Niech obecność na Mszy św. będzie wyrazem naszej gotowości na przyjęcie wezwania Jezusa do pójścia za Nim, do zaufania Mu w wydarzeniach dnia codziennego.

 1. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na Msza Św. chorych i cierpiących o godz. 1800. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia chorych.  
 1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
 • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści NMP w sobotę po Mszy św.;

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

 • III rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek, 11 lutego o godz. 1830;
 • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek, 14 lutego po Mszy św.;
 • Matki w Modlitwie w piątek, 15 lutego po Mszy św.
 • Chór parafialny w piątek, 15 lutego o godz. 2000;
 • Koło plastyczne w sobotę, 16 lutego o godz. 1100.

4. Biuro parafialne otwarte jest w środę od godz. 1900 do 2000.

5. W dniach od 20 do 29 września 2019 r. organizowana jest 9 dniowa parafialna pielgrzymka do Włoch – Święci XX w.: św. Jan Paweł II, św. Ojciec Pio, sługa Boży ks. Dolindo. Zaplanowane jest zwiedzanie m.im.: Rzymu, Neapolu, San Giovanni Rotondo, Bari, Matera, Alberobello i wypoczynek na wybrzeżu Apulii. Wartość pielgrzymki to 3750 zł i 100 Euro. Cena obejmuje bilety lotnicze, autokar, wyżywienie, hotel, bilety wstępu, przewodnika i opłaty klimatyczne. Ze względów na koszta biletów lotniczych prosimy osoby zainteresowane o wstępne zapisy (w zakrystii po Mszy św.) i przedpłatę rzędu 1000 zł. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na parafialnej stronie internetowej i gablocie parafialnej przed kościołem.

6. Ofiary składane dzisiaj na tacę podczas Mszy św. przeznaczone są na inwestycję parafialną – zakup organów kościelnych. Cały czas można pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego oraz przekazując jeden procent na fundację „Ad melius” działającą przy parafii. Istnieje też możliwość ufundowania konkretnego głosu organowego. Wartość głosu to 4000 zł.  Zachęcamy serdecznie do skorzystania z tych formy pomocy. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na obrazku kolędowym. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.

7. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Paulinę Skibicką. Niech spoczywa w pokoju.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz