Ogłoszenia duszpasterskie na 1 niedzielę Wielkiego Postu – 14.02.2016 r.

Rozpoczęliśmy szczególny czas Wielkiego Postu. Widzimy dziś Jezusa, który udaje się na pustynię, gdzie pości przez czterdzieści dni. Jest to również dla nas zachęta, aby wyjść na pustynię. Dla każdego z nas pustynia może oznaczać coś innego: więcej modlitwy, czytania Biblii, wyciszenia, a może mniej Internetu, ograniczenie jedzenia ulubionych potraw czy picia alkoholu. Celem podejmowanego postu jest nawrócenie. W uczynieniu miejsca w naszym sercu dla Boga pomaga nam liturgia Kościoła. Dziś słyszymy o tym, jak ważne i pomocne jest Słowo Boże.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 1730 dla dzieci oraz o 1830 dla dorosłych
  i młodzieży. W związku z tym, przez okres Wielkiego Postu, nie ma wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 1700;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 1830.
 1. Spotkania formacyjne:
 • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej w poniedziałek 15 lutego o godz. 1830 w domu parafialnym;
 • Rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w poniedziałek 15 lutego o godz. 1900 w kościele;
 • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek 18 lutego po Mszy św. w domu parafialnym;
 • Ministranci i kandydaci na ministrantów w sobotę 20 lutego o godz. 1030 w domu parafialnym;
 • koło plastyczne w sobotę 20 lutego o godz. 1100 w domu parafialnym.Cały czas można zgłaszać swoją wolę do przyjęcia na nocleg w swoim domu młodych gości z zagranicy podczas Dni w Diecezjach w terminie 20-25 lipca br. , w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Stosowne formularze można pobrać w zakrystii po każdej Mszy ś. Zachęcamy do zaangażowania się w powyższe dzieło.

3. Cały czas można zgłaszać swoją wolę do przyjęcia na nocleg w swoim domu młodych gości z zagranicy podczas Dni w Diecezjach w terminie 20-25 lipca br. , w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Stosowne formularze można pobrać w zakrystii po każdej Mszy ś. Zachęcamy do zaangażowania się w powyższe dzieło.

4. W Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia organizowana jest pielgrzymka do bazylik z bramami miłosierdzia w Niepokalanowie, Wąwolnicy, Kazimierzu Dolnym Nałęczowie i Warszawie-Żoliborzu. Pielgrzymka ma nie tylko charakter religijny, ale też patriotyczny (Muzeum Powstania Warszawskiego, grób bł. Jerzego Popiełuszki) oraz turystyczny (spacer po Kazimierzu Dolnym i Nałęczowie, który leczy serce). Autokarowa pielgrzymka odbędzie się w dniach 30.04 – 3.05.2016 r. w tzw. długi weekend majowy. Cena za cztery dni pielgrzymowania z noclegami i częściowym wyżywieniem wyjątkowo niska, a szczegóły są na plakacie w gablocie ogłoszeń.

5. Dzisiejszej niedzieli taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycję parafialne – konserwacja i renowacja Drogi Krzyżowej.  Za tydzień zbierane będą datki do puszki na rzecz dzieła pomocy misjonarzom „Ad gentes”. Można cały czas wesprzeć parafię przekazując 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego – Fundację Wspierania Inicjatywy „Ad melius”, czy przekazując darowizna na cele kultu religijnego. Szczegóły znajdziemy na ostatniej stronie obrazka kolędowego i parafialnej stronie internetowej. Za pomoc i wsparcie finansowe serdecznie dziękuję.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz