Ogłoszenia duszpasterskie na 1.12.2019 r. – I niedziela Adwentu

Nadeszła godzina powstania ze snu. Odrzućmy uczynki ciemności – takie wezwanie słyszymy dzisiaj, w pierwszą niedzielę Adwentu. Jezus przyjdzie niebawem, choć nie wiemy, kiedy. Niech udział we Mszy św. wypełni nas pragnieniem spotkania z Chrystusem. Rozpoczynający się okres Adwentu ma nam pomóc w dobrym przygotowaniu na Jego przyjście. Czuwajmy zatem, aby ta chwila nas nie zaskoczyła.

1. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Dzisiaj zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, które można nabyć w kościele przed lub po Mszy św. Przez okres Adwentu. Zapraszamy również na Msze św. Roratnie we wtorek i czwartek o godz. 630, a później na śniadanie do domu parafialnego, które już tradycyjnie przygotowywać będą rodzice dzieci pierwszokomunijnych. We wtorki i czwartki przez okres Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 1800.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszy św.;
  • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 – 1800;
  • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930;
  • dzieci przygotowujące się do I Komunii św., poniedziałek 2 grudnia o godz. 1900;
  • I rok przygotowania do bierzmowania, środą 4 grudnia o godz. 1830;
  • Chór parafialny w czwartek 5 grudnia o godz. 1930;
  • Matki w Modlitwie, piątek 6 grudnia po Mszy św.;
  • Koło plastyczne w sobotę 7I grudnia o godz. 1100.

4. W II niedzielę 8 grudnia, rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. dr Marcin Szczodry. Rekolekcje trwać będą do środy, 11 grudnia. Dzisiaj nauki głoszone są podczas wszystkich Mszy św., a od poniedziałku do środy zapraszamy do kościoła na godz. 1800. 

5. Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się za tydzień na Mszy św. o godz. 1230.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na Msze św. o godz. 630. W piątek zapraszamy na Msze św. o godz. 1800. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 1700 do 1745. Odwiedziny chorych w domach będą w późniejszym terminie przed świętami.

7. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są datki na obiady dla najbardziej potrzebującej młodzieży i dzieci z naszej parafii. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będą na inwestycję parafialne – ocieplenie i położenie nowego dachu na domu parafialnym. Cały czas można pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

8. Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna dzisiaj akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Po Mszach św. sprawowanych do południa nabyć będzie można świece wigilijne i kartki świąteczne i kalendarze Adwentowe. Ze względu na małą ilość osób bezpośrednio zaangażowanych w parafialne dzieło Caritas po Mszy św. wieczornej  nie będzie możliwości zakupienia świec wigilijnych.

9. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz

 


Intencje modlitewne Żywego Różańca – grudzień 2019 r.

1 RŻR – Aby każdy kraj postanowił podjąć konieczne kroki, by jego priorytetem stała się przyszłość ludzi młodych, zwłaszcza tych, którzy cierpią. (8.12.19 r., godz. 930)

2 RŻR – Aby Pan dał wzrost w ofiarnej miłości narzeczonym, małżonkom i rodzinom. (15.12.19 r., godz. 930)

3 RŻR – O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w sposób szczególny z naszej wspólnoty parafialnej (22.12.19 r., godz. 1100)

4 RŻR – O pogłębione przygotowanie naszych serc do uroczystości beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia i trwałe owoce duchowe i społeczne tej beatyfikacji dla Narodu i Kościoła (26.12.19 r. , godz. 800)