Ogłoszenia duszpasterskie na 1.11.2020 r. – Uroczystość Wszystkich Świętych

W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. To ci, którzy już opłukali swoje szaty we Krwi Baranka, którzy życiem zaświadczyli, że człowiek jest w stanie czynić i pomnażać dobro. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy.

1. W niedzielę 01 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele sprawowane będą o godz. 800, 930, 1100 i 1230. Jednocześnie przypominamy, że dekret o udzieleniu dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i uroczystości obowiązuje w miejscu i czasie trwania czerwonej strefy i dotyczy tych, „którzy zostali objęci kwarantanną, nadzorem epidemicznym lub w rzeczywistej obawie o własne bezpieczeństwo odczuwają zagrożenie zdrowia swojego oraz najbliższych […]”. O godz. 1400 przy poniemiecki lapidarium obok boisku na Osowie rozpocznie się kapłańska modlitwa „Koronką do miłosierdzia Bożego” w intencji zmarłych. Wierni z racji na rygory sanitarne, mogą dołączyć według własnej decyzji. W poniedziałek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. Msza św. w  naszym kościele o godz. 1800.

2. Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną odpust zupełny za zmarłych można uzyskać w tym roku przez cały listopad w ośmiu przez siebie wybranych dniach. Zachęcamy do korzystania ze skarbca Kościoła.

3.  „Modlitwa za żywych i zmarłych” jest jednym z siedmiu uczynków miłosierdzia, co do duszy. Dlatego słuszna jest modlitwa za ludzi, którzy już dawno zmarli. Modlitwa za zmarłych tzw. „wypominki” od 2 listopada są w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. Karty wypominkowe wyłożone są na ławkach przy wyjściu z kościoła. Kartę wspominkową oznaczamy cyfrą, która oznacza dzień miesiąca w którym będziemy się modlić za zmarłych powierzonych naszej modlitwie. Istnieje także możliwość złożenia wypominek drogą mailową o czym więcej na stronie internetowej parafii. Zachęcam do modlitwy.

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adoracji Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, zwłaszcza podczas Mszy Świętej o godz. 1800. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Podczas adoracja będziemy również przepraszać Boga za ataki i profanacje na kościoły i miejsca święte w ostatnich dniach w naszej Ojczyźnie, również za profanację naszego koscioła, jak i prosić Boga o łaskę nawrócenia i opamiętania sprawców. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz. 900. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele od godz. 1700 do 1745. Msza św. o godz. 1800. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian, która jest naszą Królową. Uczynimy to zwłaszcza podczas pierwszosobotniego nabożeństwa po Mszy Świętej o godz. 1800.

6. Spotkania formacyjne

  • Spotkanie dzieci pierwszokwomunijnych w poniedziałek 2 listopada o godz. 1830 w domu parafialnym;
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 8 listopada po Mszy św. o godz. 930.
  • III rok bierzmowanych w środę 4 listopada o 18.30 w domu parafialnym;
  • Inne spotkania formacyjne z racji na rygory sanitarne, według własnej decyzji członków grup.

7. Biuro parafialne funkcjonuje w trybie zdalnym. W ważnych sprawach proszę telefonicznie lub bezpośrednio kontaktować się z księdzem. 

8. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istniej możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich. Intencje mszy św. można zamówić bezpośrednio po każdej mszy św. w kościele, a także drogą telefoniczną lub mailową.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy gazety „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i „Miłujcie się”.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz

Dane kontaktowe:

Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Bolesnej

ul. Miodowa 36 a

71-497 Szczecin

tel.: 883 065 355 (Ksiądz Proboszcz)

e-mail: biuro@bolesna.szczecin.pl

Konto bankowe: 82 1140 2004 0000 3002 7751 6275