Ogłoszenia duszpasterskie na 1.05.2022 r. – 3 niedziela Wielkanocna

1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana. 

2. Rozpoczynamy maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela i wypraszać Jej wstawiennictwa w naszych codziennych potrzebach. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św., w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu litanii w piątek przy figurze Matki Bożej na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest już nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa majowego. 

3. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 900 i 1100. Tego dnia nabożeństwo majowe będzie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 900. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
 • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.

5. Spotkania formacyjne:

 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930;
 • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. według harmonogramu umieszczonego na parafialnej stronie internetowej;
 • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek 5 maja bezpośrednio po Mszy św. w kościele;
 • I rok przygotowania do bierzmowania w czwartek 5 maja, o godz. 1830 domu parafialnym;
 • Matki w Modlitwie w piątek 6 maja po Mszy św.;
 • Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę 7 maja o godz. 1000 w kościele;
 • Koło plastyczne w sobotę 7 maja o godz. 1100 w domu parafialnym.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek pamiętajmy o modlitwie o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Tego dnia zapraszamy na Msze św. o godz. 900. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 1700 do 1745 i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Odwiedziny chorych w domu z posługą sakramentalną od godz. 900. W sobotę wynagradzać będziemy Najświętszej Maryi Pannie W piątek i sobotę zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

7. Dzisiaj po Mszach św. Przed wejściem do kościoła będą zbierane datki do puszki na wsparcie budowy studni w garderii w Ankiliabao w misji Befasy na Madagaskarze, w której posługują księża Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Obecnie opracowujemy dokumentację konserwatorską i ekspertyzy niezbędne do podjęcia remontu muru przykościelnego. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

8. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz