Ogłoszenia duszpasterskie na 1.03.2020 r. – 1 niedziela Wielkiego Postu

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu pokuty i nawrócenia przychodzimy do Chrystusa — Nowego Adama, by wśród pokus i trudności odnaleźć wartość naszej wiary, która przynosi nam usprawiedliwienie. Syn Boży kuszony przez szatana wzywa nas swoim przykładem, abyśmy jak On odrzucili to, co zagradza nam drogę do drzewa życia i sprowadza śmierć.
Stajemy przed Bogiem obciążeni winą, bo przez grzech Adama jest w nas słabość i łatwo ulegamy pokusie. Przeprośmy za nasze winy, aby otrzymać przebaczenie i usprawiedliwienie dzięki Nowemu Adamowi — Chrystusowi, który przez swe posłuszeństwo uwalnia nas od winy.

 

1. Dzisiaj w ramach niedzieli powołaniowej gościmy w parafii alumnów Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. W ramach wizyty alumni będą się z nami modlić o powołania kapłańskie, a także podzielą się osobistą drogą powołania oraz informacjami o seminarium. Po Mszach św., oprócz corocznego obowiązkowego wsparcia seminarium przez parafię, będzie można złożyć datki do puszki na potrzeby seminarium. Za wszelką pomoc dziękujemy.

2. W poniedziałek 2 marca na Mszy św. o godz. 1800 młodzież z naszej parafii przyjmie z rąk ks. Bp. Mariana Błażeja Kruszyłowicza sakrament bierzmowania. Pamiętajmy w modlitwie o młodzieży przystępującej do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

3. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.
 • Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu dla dzieci o godz. 1730 oraz dla dorosłych i młodzieży o 1830;
 • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św.;
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1815.

4. Informujemy, że w okresie Wielkiego Postu w każdy piątek za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy to korzystania ze skarbca Kościoła.

5. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930 w kościele;
 • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej w poniedziałek 2 marca – spotkanie odwołane;
 • II rok przygotowania do bierzmowania w środę 4 marca, o godz. 1830;
 • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek po Mszy św.
 • Chór parafialny w czwartek 5 marca, o godz. 1930;
 • Matki w Modlitwie w piątek 6 marca po Mszy św.;
 • koło plastyczne w sobotę 7 marca, o godz. 1100.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 900. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 1700. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. Poświęcenie książeczek do nabożeństw dla dzieci pierwszokwomunijnych w niedzielę 9 marca na Mszy św. o godz. 1230.

8. Są dwa wolne miejsca na pielgrzymkę, do Gruzji i Armenii – „Śladami pierwszych chrześcijan”, jeśli jest ktoś zainteresowanym to po Mszy św. zapraszam do zakrystii.

9. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.

10. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Taca zbierana podczas Mszy św. Przeznaczona będzie na inwestycje parafialne – ocieplenie i położenie nowego pokrycia dachu domu parafialnego. Cały czas można pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego oraz przekazując jeden procent na fundację „Ad melius” działającą przy parafii. Zachęcamy serdecznie do skorzystania z tych formy pomocy. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na obrazku kolędowym. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.

11. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” „Miłujcie się” i biuletyn parafialny „Okno”.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz.