Ogłoszenia duszpasterskie na 1.01.2023 r. – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

1. Dziś przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2023. Msze Święte są sprawowane według porządku niedzielnego, z wyjątkiem  – nie ma Mszy św. o godz. 800

2. We wtorek, 3 stycznia, przypada 6 rocznica konsekracji kamiennego ołtarza i naszego kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 900, podczas której będziemy się modlić w intencji wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W piątek, 6 stycznia, obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego. Poświęconą kredę na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego tego dnia, do puszek, będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Za wszelkie wsparcia serdecznie dziękujemy.

4. Rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczynać się będzie o godz. 1630, a w sobotę o 1400.  W bieżącym roku, wizyta duszpasterska będzie miała tradycyjną formułę, czyli dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci.

Porządek kolędy w tygodniu od 2 do 5 stycznia 2023 r.:

  • 2 stycznia (poniedziałek):  ul. Niebiańska
  • 3 stycznia (wtorek): Chmurna, ul. Obłoków 1-6,
  • 4 stycznia (środa):  ul. Obłoków 34, 36,38,40, 43, 45, 47, 49, 51, 53, 55, 57, 59
  • 5 stycznia (czwartek): ul.Obłoków 7-33, 65

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej, w gablocie parafialnej przed kościołem oraz w obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno”

5. Podczas trwania kolędy duszpasterskiej Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane będą o godz. 900. Wszystkie nabożeństwa są odwołane. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Biuro parafialne do zakończenia kolędy będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Niech nie zabraknie u nas modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych. W piątek, 6 stycznia możliwość spowiedzi św. pierwszopiątkowej podczas Mszy św. Tego dnia  nie będzieodwiedzin chorych z posługą sakramentalną.

7. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 900. Intencje modlitewne na styczeń dostępne są na parafialnej stronie internetowej.

8. W niedzielę, 8 stycznia, o godzinie 1730 w kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego chóru parafialnego oraz wspólne śpiewanie kolęd z publicznością. Serdecznie zapraszamy.

9. Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycję parafialne – naprawa i renowacja zabytkowego muru przykościelnego. Także ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej przeznaczone są po części na powyższy cel. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz