Ogłoszenia duszpasterskie na 09.11.2014 r. – XXXII niedzielę zwykłą

Dziś obchodzimy Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, Matki i Głowy wszystkich kościołów Miasta i Świata. Jest to kościół katedralny papieża, to w nim papież sprawuję Mszę świętą w Wielki Czwartek na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy. Do niej pielgrzymują wszyscy nowo wybrani biskupi.

 Dzisiejsza Ewangelia ukaże nam Chrystusa, który oczyszcza świątynię z kupców, handlarzy, bankierów, mówiąc o niej, że jest domem Jego Ojca. Chrystus pokazuje równocześnie że prawdziwą świątynią jest Jego Ciało, a więc Kościół. Dziś, kiedy obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, widzimy, jak bardzo Ciało Chrystusa jest niszczone, między innymi w Syrii. Niszczone i grabione są nie tylko kamienne świątynie, ale i zabijani są chrześcijanie – żywe kamienie Świątyni, jaką jest Lud Boży. Dziś naszą modlitwą otoczmy prześladowanych chrześcijan w Syrii i na całym świecie.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy VI Dzień Solidarność z Kościołem Prześladowanym. W tym roku chcemy wspierać naszą modlitwą i materialnym darem wspólnotę chrześcijan z Syrii. Po Mszach św. na placu przed kościołem zbierane są datki do puszki na pomoc dla katolików w Syrii tak, aby mogli w trudnej sytuacji doświadczyć solidarności w wierze i miłości. Dziękuję za okazana pomoc.

2. 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości Msza św. sprawowana będzie o godz. 18.00.

3. Zapraszamy w listopadzie na nabożeństwa w naszym kościele:

• wypominki codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30;

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

• możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• zmiana tajemnic Żywego Różańca, dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30.

• Caritas Parafialny i osoby które chciałby zaangażować się w dzieło pomocy Kościoła, czwartek 13 listopada, godz. 19.00;

• schola muzyczna, piątek 14 listopada po Mszy św. w kościele;

• Parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja, piątek 14 listopada, godz. 19.00;

• koło plastyczne, sobota 15 listopada, godz. 11.00.

5. Dzieci, które chciałby zagrać w Jasełkach wystawianych w kościele proszę o zgłoszenie się, po Mszy św., do pani katechetki Teresy.

6. Poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 16 listopada na Mszy św. o godz. 12.30.

7. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca ofiary składane podczas Mszy św. przeznaczone będą na inwestycje parafialne. Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję.

8. Dziękuję za wszelką pomoc i pracę na rzecz kościoła i wspólnoty parafialnej. 1. Zapraszamy chętnych w sobotę 15 listopada o godz. 1100 do pomocy w jesiennych porządkach wokół kościoła. Proszę zabrać ze sobą narzędzia potrzebne do grabienia liści.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz

syria