Ogłoszenia duszpasterskie na 09.10.2016 r. – 28 niedziela zwykła

Wszystko otrzymaliśmy od Boga. Warto na początku Mszy św., na którą przychodzimy z różnymi prośbami i intencjami, zadać sobie pytanie, kiedy i za co ostatnio podziękowaliśmy naszemu Stwórcy. Może wydaje nam się oczywiste, że żyjemy, że mamy kogoś bliskiego, że coś posiadamy. Może nawet uważamy, że to się nam bezsprzecznie należy. Zobaczymy dziś obraz dziesięciu trędowatych, którzy zostali uzdrowieni, a przyszedł podziękować tylko jeden. Usłyszymy też wezwanie: „Za wszystko dziękujcie Bogu”. Niech wdzięczność towarzyszy naszym modlitwom.

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św.;
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św;
 • Nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W piątek, różaniec odmawiany jest przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym.
 1. Spotkania formacyjne:
 • III rok przygotowania do bierzmowania, poniedziałek 10 października o godz. 1830;
 • Matki w Modlitwie , piątek 14 października po Mszy św. w domu parafialnym;
 • koło plastyczne, sobota 15 października o godz. 1100;
 • dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej mają próbę śpiewu każdej niedzieli 15 min przed Mszą święta dziecięcą.
 1. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, dzisiaj 9 października na Mszy św. o godz. 1230.
 1. Nadal można wesprzeć finansowo Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie. Na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i jeśli ktoś uzna za słuszne i chciałby wesprzeć szczecińskie seminarium to można złożyć w nich ofiarę i zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. Za wszelką pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.
 1. Osoby wyjeżdżające na jubileuszową pielgrzymkę do Ziemi Świętej mają zbiórkę 16 października o godz. 2030 w terminalu A hali odlotów Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Osoby podróżujące pociągiem do Warszawy spotykają się na Dworcu Głównym w Szczecinie, przy kasach o godz. 1100.
 1. Dzisiejszej niedzieli ofiary złożone na tacę podczas Mszy św. przeznaczone zostaną na cele inwestycyjne. Także w ramach obchodzonego Dnia Papieskiego zbierane są datki do puszki na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziękuję za wsparcie materialne.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”, „Mały Gość Niedzielny” i biuletyn parafialny „Okno”.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz

plakat