Ogłoszenia duszpasterskie na 09.08.2015 r. – 19 niedziela zwykła

 

 1. Zapraszamy na Msze św. w niedzielę o godz.: 800; 930; 1100 i 1900 oraz w dzień powszedni o godz. 1800. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

 1. W sobotę 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 800, 930 i 1100. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Zgodnie z tradycją na Mszy Świętej pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Tego dnia nie będzie Mszy św. wieczornej i Różanca Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny.

 1. Nabożeństwa w naszym kościele w okresie wakacyjnym są według stałego porządku:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego
  w piątek od godz. 1700 do 1800;

 1. Biuro parafialne otwarte jest w środę od godz. 1900 do 2000.

 1. Prosimy, aby osoby, które pobrały plecak w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechu” w miarę możliwości zdawali plecaki wraz z wyprawką szkolną do zakrystii po Mszach św. Za pomoc i zaangażowanie się w powyższe dzieło serdecznie dziękujemy.

 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

 1. Taca zbierana podczas dzisiejszych Mszy św. przeznaczona jest na prowadzone inwestycje parafialne – położenie ceglanej posadzki w prezbiterium. Dzisiaj zbierane są przed kościołem datki do puszki na KUL i WT US. Za wszelką pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.

 1. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i „Miłujcie się”. Bieżące wiadomość z życia parafii znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz