• Polecamy

 • Ogłoszenia duszpasterskie na 09.07.2017 r. – 14 niedziela zwykła

  Czy można bać się Boga, który do nas mówi: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”? Boga, który bez wątpienia kocha każdego z nas. Jezus nie twierdzi, że nie będzie cierpienia w naszym życiu. Idąc za Nim, uczymy się, jak nie stawiać trudności na pierwszym miejscu i z prostotą serca widzieć dobroć Boga pomimo zła, którego doświadczamy.

  1. W okresie wakacyjnym porządek Mszy św. w niedzielę, jest następujący: godz.: 800; 930; 1100 i 1900. Msza św. w dzień powszedni odprawiana jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

   

  1. Nabożeństwa w naszym kościele w okresie wakacyjnym są według stałego porządku:
  • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
  • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

   

  1. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym otwarte jest bez zmian, tj. w środę od godz. 1900 do 2000.

   

  1. Taca zbierana podczas dzisiejszych Mszy św. przeznaczona renowację ławek kościelnych. Dziękuję bardzo za życzliwość i ofiary składane na powyższy cele.

   

  1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istniej też możliwość zamówienie Mszy św. gregoriańskiej za zmarłą osobę.

   

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i „Miłujcie się”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

   

  1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierza Michalskiego. Niech spoczywa w pokoju.

   

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.