ogłoszenia duszpasterskie na 08.10.2017 r. – 27 niedziela zwykła

W dzisiejszych czytaniach przywołany zostanie obraz winnicy. Usłyszymy słowa skierowane do każdego z nas: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem, abyście szli i owoc przynosili”. Dorodne, soczyste winogrona cieszą nie tylko oko, ale i wspaniale smakują. Bóg zapewnia nam wzrost, Słowo Boże nas umacnia. Wiele otrzymujemy każdego dnia. Bóg nas wybrał, abyśmy przynosili owoce – nie cierpkie jagody, ale owoce dobra i miłości.

 1. W październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiany jest przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzą członkowie Żywego Różańca i Matki w Modlitwie. W sobotę nabożeństwo jest według stałego porządku . Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwa do św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

 

 1. Spotkania formacyjne:
 • II rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek 9 października o godz. 1830 w kościele;
 • Matki w Modlitwie , piątek 13 października po Mszy św. w domu parafialnym;
 • koło plastyczne, sobota 14 października o godz. 1100 w domu parafialnym;
 • dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej mają próbę śpiewu każdej niedzieli 15 min przed Mszą święta dziecięcą.

 

 1. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230.

 

 1. W ramach Dnia Papieskiego zapraszamy na bezpłatny koncert pieśni Maryjnych i muzyki oratoryjno-kantatowej w naszym kościele po Mszy św. o godz. 1900. Wystąpi m.in. chór parafialny, soliści i instrumentaliści. Po koncercie będzie można złożyć dobrowolna ofiarę jako podziękowanie. Więcej informacji na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.

 

 1. Osób, które brały udział w pielgrzymce śladami św. Pawła na Maltę zapraszamy w czwartek 12 października na Msze św. o godz. 1800, a następnie na spotkanie w domu parafialnym

 

 1. Na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i jeśli ktoś uzna za słuszne i chciałby wesprzeć szczecińskie seminarium to można złożyć w nich ofiarę i zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. W tym roku jako wspólnota parafialna zobowiązani jesteśmy do wsparcia seminarium datkiem wysokości 4000 zł. Obecnie zebrane zostało 1300 zł. Za wszelką pomoc finansową i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

 

 1. Dzisiejszej niedzieli ofiary złożone na tacę podczas Mszy św. przeznaczone są na cele inwestycyjne. Na placu przed kościołem zbierane są datki do puszki na rzec Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękuję za wsparcie materialne.

 

 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Polecajmy naszemu Ojcu nasze rodziny, nas samych prosząc o łaski i błogosławieństwo, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Intencje można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii lub w środę w biurze parafialnym.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

 

Proboszcz