Ogłoszenia duszpasterskie na 08.05.2016 r. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Obchodzimy dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jezus wstępując do nieba, nie zostawia nas samych. Powiedział: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Odejście Pana Jezusa jest dla nas wezwaniem do głoszenia Ewangelii innym ludziom. Spotkaliśmy Zmartwychwstałego. Niech to nie będzie obojętne dla naszego życia, a nadzieja, wiara i miłość, którą mamy w sercach, będą promieniować na nasze otoczenie.

 1. Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 1800.
 1. We wtorek 10 maja o godz. 1600 zostanie udzielony w naszej parafii sakrament bierzmowania. Uroczystości przewodniczyć będzie Ks. bp Henryk Wejman, który też dokona obrzędu poświęcenia odnowionych stacji drogi krzyżowej. Ze względu na uroczystość nie będzie tego dnia Mszy św. o godz. 1800. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 1530. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • Apel Jasnogórski w sobotę bezpośrednio po Różańcu Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny;
 • nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830.
  W sposób szczególny zapraszamy na Litanię loretańską w piątek, która odmawiana będzie przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że odprawiane są już dwa nabożeństwa maryjne nie będzie nabożeństwa majowego.
 1. Spotkania formacyjne:
 • Zmiana Tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930 w kościele;
 • Próba przed bierzmowaniem w poniedziałek 9 maja o godz. 1845. Obecność obowiązkowa. Po próbie zapraszamy rodziców i młodzież do przygotowania świątyni i terenu przykościelnego do uroczystości;
 • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej według harmonogramu dostępnego na parafialnej stronie internetowej;
 • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek 12 maja po Mszy św. w domu parafialnym;
 • Koło plastyczne w sobotę 14 maja o godz. 1100 w domu parafialnym.
 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna
  w konkretnej intencji. Szczególnie w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.
 1. Polecamy do czytania prasę katolicką. Do dyspozycji mamy periodyki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.
 1. Dzisiejszej niedzieli taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Dziękuje za wsparcia finansowe.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz