Ogłoszenia duszpasterskie na 08.04.2018 r. – 2 niedziela wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia

Obchodzimy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niewątpliwie każdy z nas potrzebuje Bożego miłosierdzia, choć może nie zawsze mamy tego świadomość. Św. Tomasz w dzisiejszej Ewangelii mówi do Jezusa: „Pan mój i Bóg mój!”, a Jezus zwraca uwagę, jak ważna jest wiara. My też wielokrotnie podczas Mszy św. wyznajemy w Jezusie naszego Pana i Boga. Niech nasza modlitwa będzie wypowiadana z wiarą i ufnością w Boże miłosierdzie.

1. Niedzielą Miłosierdzia rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Zachęcamy również do konkretnego zaangażowania się w pracę Caritas w naszej parafii.

2. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800. Uroczystość ta obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. 

3. W niedzielę, 15 kwietnia zapraszamy o godz. 1100 na Msze św. imieninową ks. proboszcza Roberta.

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
 • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

5. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930.;
 • Rodzice młodzieży planującej w tym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania w poniedziałek  9 kwietnia po Mszy św. W kościele (około godz. 1845);
 • II rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek 9 kwietnia o godz. 1830;
 • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek 12 kwietnia po Mszy św.;
 • Matki w Modlitwie w piątek 13 kwietnia o godz. 1900;
 • Chór parafialny w piątek 13 kwietnia o godz. 2000. Zapraszamy też osoby, które chciałby spróbować swoich sił w śpiewie liturgicznym.
 • kółko plastyczne w sobotę 14 kwietnia o godz. 1100.

6. Dzisiaj po Mszach św. przed wejściem do kościoła, w ramach Niedzieli Miłosierdzia, są zbierane datki do puszki na potrzeby Caritas. Taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na zakup organów do kościoła. Cały czas istnieje możliwość ufundowania konkretnego głosu w organach. Dziękuję za każde wsparcie finansowe.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej nieustającej pomocy.

Proboszcz