Ogłoszenia duszpasterskie na 08.01.2017 r. – Niedziela Chrztu Pańskieg

Obchodzimy dziś Święto Chrztu Pańskiego. Kiedy Jezus został ochrzczony, usłyszał głos Ojca: „To jest mój Syn umiłowany. Jego słuchajcie”. Po chrzcie Jezus rozpoczął swą publiczną działalność. Nauczał, uzdrawiał, dobrze czynił. Wypełniał wolę Ojca. Dzisiaj wspominamy także nasz chrzest. Również wtedy Bóg Ojciec wypowiedział nami te słowa: To jest mój syn umiłowany, to jest moja córka umiłowana. Umocnieni Duchem Świętym podążajmy za Jezusem, abyśmy jako przybrane dzieci Boże żyli w obecności miłującego każdego z nas Boga Ojca.

 1. Trwa w naszej parafii wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 1600, a w sobotę o godz. 1400 Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci. Zadbajmy o chrześcijański wymiar kolędy. Wspólna modlitwa niech będzie prośbą do Boga o błogosławieństwo dla rodziny.

Porządek kolędy od 9 do 14 stycznia 2017 r.:

 • 09 stycznia (poniedziałek): Wiankowa; ul. Kaczeńców, ul. Lisiej Góry, ul. Tadeusza Piotrowskiego, ul. Koziego Wierchu.
 • 10 stycznia (wtorek): Urocza
 • 11 stycznia (środa): Kluka.
 • 12 stycznia (czwartek): Wiśniowa; ul. Stawna.
 • 13 stycznia (piątek): Pod Urwiskiem; ul. Osowska; ul. Nektarowa; ul. Spadziowa, ul. Junacka; ul. Przesmyk; ul. Dziewanny.
 • 14 stycznia (sobota): Miodowa (bez Osiedla Gubałówka, Osiedla Miodowe I, Osiedla Miodowe II)

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem.

 1. Podczas trwania kolędy duszpasterskiej Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane będą o godz. 800. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątkowy wieczór i inne nabożeństwa liturgiczne na ten czas są zawieszone. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Biuro parafialne do zakończenia kolędy będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.
 1. Spotkania formacyjne:
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930;
 • zbiórka ministrantów w sobotę 14 stycznia, o godz. 1030 w domu parafialnym;
 • koło plastyczne w sobotę 14 stycznia , o godz. 1100 w domu parafialnym.
 1. Zapraszamy na Jasełka wystawiane przez dzieci z naszej parafii, dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230.
 1. W dniach od 17 do 24 września 2017 r. organizowana jest 8 dniowa parafialna pielgrzymka na Maltę, śladami św. Pawła. Całościowy koszt pielgrzymki to 3450 zł i 100 Euro. Ze względów na koszta biletów lotniczych prosimy osoby zainteresowane o wstępne zapisy i przedpłatę rzędu 700 zł do końca stycznia. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na parafialnej stronie internetowej i w obecnym numerze biuletynu parafialnego Okno.
 1. Dzisiejsza taca ze Mszy świętych niedzielnych przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii. W tym roku chcemy się skoncentrować się na zakupieniu nowych sedilii dla celebransa
  i służby liturgicznej w prezbiterium, a także zakupienie nowego lektorium i klęczników oraz renowacji ławek w kościele. Przeprowadzane będą dalsze remonty w domu parafialnym. Również ofiary składane podczas kolędy po części będą przeznaczone na powyższe cele. Za wszelką dotychczasową pomoc i zrozumienie dziękuję.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz