Ogłoszenia duszpasterskie na 07.08.2016 r. – 19 niedziela zwykła

Pan Jezus nie mówi nam dzisiaj, że mamy oczekiwać Jego powtórnego przyjścia na ziemię z lękiem i przerażeniem, ale jak ci, którzy czekają na powrót pana z uczty weselnej. Takiej uroczystości towarzyszy zwykle radość i podniosły nastrój. Czekamy na Jezusa, który zanurzy nas w szczęściu i radości, jeśli tylko będziemy na to gotowi.

 1. W okresie wakacyjnym porządek Mszy św. w niedzielę, jest następujący, godz.: 800; 930; 1100 i 1900. Msza św. w dzień powszedni odprawiana jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi w dzień powszedni pół godziny przed Mszą św.
 1. Nabożeństwa w naszym kościele w okresie wakacyjnym są według stałego porządku:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego
  w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 1. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym otwarte w środę od godz. 1900 do 2000.
 1. W przyszły poniedziałek, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu będą o godz. 800, 930 i 1100. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Tego dnia nie będzie Mszy św. wieczornej i Nabożeństwa do św. Ojca Pio.
 1. Prosimy, aby osoby, które pobrały plecak w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechu” w miarę możliwości zdawali plecaki wraz z wyprawką szkolną do zakrystii po Mszach św. Za pomoc i zaangażowanie się w powyższe dzieło serdecznie dziękujemy.
 1. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na prowadzone inwestycje parafialne – remont wejścia głównego do domu parafialnego. Dzisiaj zbierane są przed kościołem datki do puszki na KUL i WT US. Za wszelką pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję. W sposób szczególny dziękuję osobom, które przekazały na potrzeby parafii 1% od swojego dochodu. Zebrane w ten sposób pieniądze, przeznaczone zostaną na instalację w kościele tablicy historycznej upamiętniającej najważniejsze wydarzenia z życia parafii.
 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istniej też możliwość zamówienie Mszy św. gregoriańskiej za zmarłą osobę.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i „Miłujcie się”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz