Ogłoszenia duszpasterskie na 07.06.2015 r. – X niedziela zwykła

 1. W tym tygodniu rozpoczynamy przebudowę prezbiterium i instalację ogrzewania w naszym kościele. W związku z tym Msza św. w dzień powszedni sprawowana będzie bez zmian o godz. 1800. Dzisiejszej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 1900. Pozostałe godziny odprawiana Mszy św. w niedzielę są bez zmian.

 1. W piątek, 12 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800. Ze względu na powyższą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę, 13 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W tradycji polskiej do czwartku 11 czerwca obchodzimy oktawę Bożego Ciała, podczas której odbywa się procesja Eucharystyczna wokół naszego kościoła, która połączona jest ze Mszą św. wieczorną o godz. 1800.

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu ze względu na remont jest odwołana;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które sprawowane będą codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę – 07 czerwca, po Mszy św. o godz. 1230. W piątek Litania do Najświętszego Serc Pana Jezusa odmawiana jest przy krzyżu na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że po Mszy św. jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny nie ma nabożeństwa czerwcowego.

 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • Parafialne Koło Radia Maryja, piątek 12 czerwca o godz. 1900;
 • zbiórka ministrantów w sobotę 13 czerwca o godz.1030;
 • koło plastyczne w sobotę, 13 czerwca o godz. 1100;
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę, 14 czerwca po Mszy św. o godz. 930;

 1. Odwiedzin chorych z posługa sakramentalną w piątek 12 czerwca od godz. 900.

 1. Dzisiejszej niedzieli przy wyjściu z kościoła, zbierane są do puszki datki na posiłki dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, a także na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na prace związane z instalacją ogrzewania i przebudową prezbiterium w naszym kościele. Za pomoc dziękuję.

 1. Osoby wyjeżdżające na parafialną pielgrzymkę do Matki Bożej w Fatimie i miejsc świętych w Portugalii proszę o wpłacenie II raty w kwocie 300 euro.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tadeusza Gorzelany. Niech spoczywa w pokoju.

 1. Dziękuję wszystkim parafianom za wspólną modlitwę i za udział w procesji Eucharystycznej w Uroczystość Bożego Ciała. Szczególne podziękowania kieruję w kierunku osób, które zaangażowały się w przygotowanie i sam przebieg procesji: dzieciom sypiącym kwiatki; ministrantom; panom niosącym baldachim i prowadzącym księdza z Najświętszym Sakramentem; panu, który dostarczył brzózki; pani organistce i katechetce oraz wszystkim tym, którzy mieli wkład w uświetnienie uroczystości. Pragnę wyrazić swoje podziękowanie oraz wyrazy szacunku
  i wdzięczności osobom, które podjęły dzieło budowy ołtarzy na ulicach naszego osiedla.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz