Ogłoszenia duszpasterskie na 07.05.2016 r. – 4 niedziela wielkanocna

„Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego” – ten piękny refren psalmu i dzisiejsze czytania przypominają nam o tym, że kiedy idziemy za Jezusem nie braknie nam niczego, żeby osiągnąć zbawienie. Jezus zna nas i chce dobra każdego z nas. Nie musimy już błądzić. Możemy wsłuchiwać się w Jego głos i podążać za Nim. Przy Jezusie jesteśmy bezpieczni. On przyszedł, aby dać nam życie.

 1. W sobotę, 6 maja, z rąk ks. abp Andrzeja Dzięgi posługę ministranta ceremoniarza otrzymał Grzegorz Pąsik oraz posługę ministranta lektora otrzymali Maksymilian Pękalski i Paweł Szyller. Ministrantom i ich rodzicom gratulujemy.

 

 1. W poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Zapraszam na Msze św. o godz. 1800.
 2. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830.
  W sposób szczególny zapraszamy na Litanię loretańską w piątek, która odmawiana będzie przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że odprawiane jest już nabożeństwo maryjne nie będzie nabożeństwa majowego.

 

 1. Spotkania formacyjne:
 • Zmiana Tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930;
 • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej według harmonogramu dostępnego na parafialnej stronie internetowej i w obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno”;
 • Parafialna Grupa Radia Maryja w czwartek 11 maja po Mszy św. w domu parafialnym.
 • Matki w Modlitwie w piątek 12 maja o godz. 1900 w domu parafialnym.

 

 1. Za tydzień w niedzielę 14 maja będziemy gościć w naszej wspólnocie alumna Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, który wraz z nami będzie się modlił o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

 1. Są jeszcze dwa miejsca na parafialną pielgrzymkę śladami św. Paweł na Maltę w terminie od 17 do 24 września. Także organizowana jest z parafii na Głębokim pielgrzymka śladami św. Brata Alberta w terminie od 26.06 do 01.07. Więcej informacji na temat pielgrzymek na plakatach umieszczonych w gablocie ogłoszeń przed kościołem.

 

 1. Dzisiejszej w pierwszą niedzielę miesiąca zbierane są datki do puszki na obiady dla dzieci
  i młodzieży z naszej parafii, które takiego wsparcia potrzebująca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na renowację ławek. Dziękuje za pomoc finansową.

 

 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna
  w konkretnej intencji. Szczególnie w maju za wstawiennictwem Maryi prośmy Jezusa Zmartwychwstałego o wszelkie łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny” „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

 

Proboszcz