Ogłoszenia duszpasterskie na 07.04.2019 r. – 5 niedziela Wielkiego Postu

„Nawróćcie się do Boga waszego, On bowiem jest łaskawy i miłosierny”. Bóg nie chce nas potępić, ale wskazać nowe życie. Jezus w taki sposób zachował się wobec kobiety, którą pochwycono na cudzołóstwie. Słowa „idź i odtąd już nie grzesz” stały się dla niej szansą na zerwanie ze złem i rozpoczęcie wszystkiego od nowa. Wyznajmy swoje grzechy przed Bogiem i zwróćmy się do Tego, który tak bardzo nas kocha, że oddał własne życie za nasze zbawienie.

 

1. Dzisiaj, rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. dr Sławomir Brzozecki, dominikanin pracujący w Wilnie. Nauki będą głoszone podczas wszystkich Mszy świętych niedzielnych, a od poniedziałku do środy o godz. 1900. Polecamy modlitwie ten szczególny czas w naszym życiu religijnym. W czasie rekolekcji, w środę 10 kwietnia, biuro parafialne będzie nieczynne. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach.

2. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla w piątek po Mszy św, około godz 1830. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 1730. Zachęcamy do wspólnej modlitwy;
Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 1815.

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
Zmiana Tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930 w kościele;
Zbiórka ministrantów w sobotę 13 kwietnia, o godz. 930. Obecność obowiązkowa;
koło plastyczne w sobotę 13 kwietnia, o godz. 1100.

4. Osoby, które pragną w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na nauki przedmałżeńskie, które odbędą się w terminie od poniedziałku do czwartku po naukach rekolekcyjnych, tj. około godz. 2000 w domu parafialnym. W sposób szczególny przyszłych małżonków zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych.

5. W niedzielę 31 marca młodzież z naszej parafii, 24 osoby, otrzymała z rąk Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi sakrament bierzmowania. Dziękuję za dar ołtarza – czerwoną stułę, która będą przeznaczone do liturgii w naszym kościele.

6. Parafialny Caritas kontynuuje akcję pomocy najuboższym. Nabywając świece, baranki, palmy oraz karty świąteczne, wspieramy najbardziej potrzebujących. Ze względu na małą liczbę osób zaangażowanych bezpośrednio w działalność Caritasu, sprzedaż odbywać się będzie tylko po Mszach św. sprawowanych do południa. Wystawiony został również kosz na produkty spożywcze, chemię domową z których zostaną zrobione paczki dla najuboższych z naszej parafii. Dziękuję za wszelkie wsparcie.

7. W przyszłą niedziele – Niedzielę Palmową – po Mszach świętych będzie można nabyć ciasto pieczone przez panie z Parafialnego Koła Żywego Różańca. Dochód ze sprzedaży ciasta przeznaczony zostanie na wielkopostną jałmużnę. Zachęcamy do włączenia się w wielkopostną akcję charytatywną.

8. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca zbierane bedą przed kościołem datki do puszki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, które takiego wsparcia z naszej strony potrzebują. Za tydzień ofiary składane na tace przeznaczone zostaną na zakup organów kościelnych do naszego kościoła. Cały czas można przekazać 1% dochodu na fundację działającą przy parafii. Także można zadeklarować chęć ufundowania konkretnego głosu organowego wartości 4000 zł. Dziękuję za wszelkie wsparcie finansowe powyższego celu.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisławę Turską. Niech spoczywa w pokoju.

10. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz

Intencje modlitewne Żywego Różańca – kwiecień 2019 r.

I RŻR – O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w sposób szczególny z naszej wspólnoty parafialnej (21.04, godz. 19.00)

II RŻR – O dobre przeżycie Świąt Wielkanocnych i radość ze zmartwychwstania Chrystusa w naszym życiu. (21.04, godz. 9.30)

III RŻR – Aby inicjatywy ewangelizacyjne podejmowane w naszej diecezji rozpalały wielu ludzi mocą Ducha Świętego. (22.04, godz. 9.30)

IV RŻR -Za lekarzy i pracowników humanitarnych, przebywających na obszarach wojennych, którzy narażają własne życie, aby ocalić innych. (28.04, godz. 9.30)