Ogłoszenia duszpasterskie na 06.11.2016 r.- 32 niedziela zwykła

Bóg powołał nas do życia. Dla Niego żyjemy. Grzech i nasze zobojętnienie sprawiają, że oddalamy się od Boga. A On nam daje życie, także perspektywę życia wiecznego. Warto zadać sobie pytanie, czy przychodząc na Mszę św., pragnę spotkania z żywym Bogiem, czy chcę żyć w Jego obecności? Myśl o życiu wiecznym często wymyka się naszemu rozumowi i wyobraźni. Jest jeszcze wiara w zmartwychwstanie. Czy wierzę w swoje zmartwychwstanie?

 1. W piątek, 11 listopada, przypadnie 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 1800.
 1. Modlitwa za zmarłych tzw. „wypominki” odprawiane są w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. Karty wypominkowe wyłożone są na ławkach przy wyjściu z kościoła. Zachęcam do modlitwy.
 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św.;
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800.
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.
 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca, dzisiaj po Mszy św. o godz. 930 w kościele. Dziękuję również członkom Żywego Różańca za podjęcie inicjatywy odmawiania każdego dnia przed Mszą św. w Roku Maryjnym jednej tajemnicy Różańca Świętego w intencji – o pokój na ziemi, w Polsce i w naszych rodzinach.
 • dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej , poniedziałek 7 listopada o godz. 1830;
 • Parafialne Koło Radia Maryja, wtorek 8 listopada po Mszy św.;
 • koło plastyczne, sobota 12 listopada o godz. 1100.
 1. Osób, które brały udział w pielgrzymce do Ziemi Świętej zapraszamy w czwartek, 10 listopada na Msze św. o godz. 1800, a następnie na spotkanie w domu parafialnym.
 1. Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się ostatniej soboty w jesienne porządki wokół kościoła i w kościele. Wyrazy wdzięczności kieruję też do osób, które w ostatnim czasie, indywidualnie podjęły się prac dla dobra wspólnoty parafialnej.
 1. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca ofiary składane podczas Mszy św. przeznaczone są na inwestycje parafialne. Dziękuję za wsparcie finansowe parafii. Dzisiaj przed wejściem do kościoła zbierane są datki do puszki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, które potrzebują naszej pomocy.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” i biuletyn parafialny „Okno”.
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mieczysława Makarewicza i Tadeusza Tutkaj. Niech spoczywają
  w pokoju.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz