Ogłoszenia duszpasterskie na 06.10.2019 r. – 27 niedziela zwykła

Nie jesteś sam. Bóg zna twoje zmartwienia, lęki oraz radości i pragnienia. To jest niesamowite, że w każdej chwili można się zwrócić do Boga i w Nim szukać oparcia. Prośbę o przymnożenie wiary, którą uczniowie w dzisiejszej Ewangelii kierują do Jezusa, uczyńmy również naszą modlitwą. Niech wyznawana przez nas wiara w żywego Boga, ma głębokie zakorzenienie w naszych sercach.

 

1. Październik to szczególny czas upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej i umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe  w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św., a  w niedziele o godz. 1830. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiany będzie przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzą członkowie poszczególnych grup religijnych. W sobotę nabożeństwo jest według stałego porządku . Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
 • adoracji Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści NMP w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:  

 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930 w kościele; 
 • Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w poniedziałek 7 października o godz. 1830 w kościele;
 • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek 10 października po Mszy św.;
 • Matki w Modlitwie w piątek 11 października po Mszy św.;
 • Chór parafialny w piątek 11 października o godz. 2000;
 • Zbiórka ministrantów i kandydatów w sobotę 12 października o godz. 1030;
 • Koło plastyczne w sobotę 12 października o godz. 1100.

4.  W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić XIX Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 

5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, odbędą się wyjątkowo za tydzień, w piątek 11 października od godz. 900.

6. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Nadal na ławkach wyłożone są koperty w których można złożyć ofiarę na szczecińskie seminarium. W tym roku zobowiązani jesteśmy wesprzeć seminarium kwotą wysokości 4.150 zł. Obecnie zebrane mamy 1.500 zł. Za pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

7. Dzisiaj przed wejściem do kościoła zbierane są datki do puszki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej  parafii, które takiego wsparcia z naszej strony potrzebują. Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Za wszelką pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.

8.  Dziękujemy Panu Filipowi Bańkowskiemy, który na własną prośbę, przestał pracować w naszej parafii na funkcji organisty. Pan Filip będzie nadal prowadził chór parafialny. Życzymy wielu sukcesów życiowych.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy gazety „Niedziela”, „Gość Niedzielny” , „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Po przerwie wakacyjnej wznowione zostało wydawanie biuletynu parafialnego „Okno” w którym mi.in. znajdziemy czytania na niedzielę, bieżące ogłoszenia parafialne, intencje mszalne na najbliższy tydzień. W obecnym numerze mamy też terminy spotkań przygotowujących do sakramentu I Komunii św. i bierzmowania w tym roku szkolnym.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz

 

Intencje modlitewne Żywego Różańca na październik 2019 r.

1. RŻR – O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w sposób szczególny z naszej wspólnoty parafialnej (13.10, godz. 12.30)

2. RŻR – Aby tchnienie Ducha Św. Wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele (20.10, godz. 8.00)

3. RŻR – Aby Pan pobudził serca wielu nowych osób do modlitwy nieustającej we wspólnocie Żywego Różańca. (20.10, godz. 9.30)

4. RŻR (męska) – O rozwój kultu Maryjnego w naszej parafii (31.10, godz. 18.00)