Ogłoszenia duszpasterskie na 06.09.2020 r. – 23 niedziela zwykła

Zgromadzeni, by święcić radosną Paschę niedzielną jesteśmy świadomi, że pośród nas obecny jest Pan, który przyrzekł swoją obecność tam gdzie zbierają się ludzie, by wielbić Boga i zanosić do Niego swoją modlitwę. I my, zgromadzeni w tej świątyni, świadomi obecności Chrystusa mamy słuchać Jego upomnień, by upominając innych wskazywać bliźnim właściwą drogę, która wiedzie na wieczną Paschę w świątyni nieba.

1. Msze św. w niedzielę sprawowane są o godz.: 800, 930, 1100, 1230 – dla dzieci i o 1900.W tygodniu Msza św. sprawowana jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi w dzień powszedni pół godziny przed Mszą św.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
 • adoracji Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne: 

 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930.
 • dzieci, które 13 września  przystępują do sakramentu I Komunii świętej mają bezpośrednie przygotowanie według harmonogramu umieszczonego na parafialnej stronie internetowej;
 • Chór Parafialny w środę 9 września o godz. 1900;;
 • Matki w Modlitwie w piątek 11 września po Mszy św. w domu parafialnym;
 • Zbiórka ministrantów w sobotę 12 września o godz. 1200;
 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 6 września po Mszy św. o godz. 930.

4. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230.

5. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św. w zakrystii kościoła.

6. W niedzielę 13 września odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Msze św. pierwszokomunijne będą o godz. 1100 i 1230. Ponadto Msze św. będą sprawowane o godz.: 800, 930 i 1900 na które zapraszamy parafian.

Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych w sobotę 12 września o godz. 1000. Przygotowanie i posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego do uroczystości komunijnych w piątek 11 września o godz. 1830.

7. Zapraszamy na Msze św. odpustową we wtorek 15 września o godz. 1800. Mszy św.  odpustowej przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Przełożony Generalny Księży Towarzystwa Chrystusowego ks.  Krzysztof Olejnik. Przed Mszą św., o godz. 1730, odmówiony zostanie Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny.

8. Od 8 września rozpoczynamy Nowennę do Matki Bożej Bolesnej przygotowująca nas do uroczystości odpustowych. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Bolesnej po Msze św. o godz. 1800.

9. Dzisiaj po Mszach św. przed wejściem do kościoła będzie można złożyć datki do puszki na pomoc kościołom katolickim w Ziemi Świętej. Tradycyjnie datki na powyższy cel zbierane były w Wielki Piątek, jednakże na panującą wówczas pandemię zostały przesunięte na dzisiaj. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Za pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.

10. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istniej możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich.

11. Polecamy prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz

Intencje modlitewne Żywego Różańca na wrzesień 2020 r.

 1. I RŻR Aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy i z poszanowaniem. (Msza św. w piątek 11.09, o godz. 1800)
 2. II RŻR Aby Pan błogosławił biskupów i kapłanów naszej diecezji. (Msza św. we wtorek 8.09, o godz. 1800)
 3. III RŻR O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w sposób szczególny z naszej parafii. (Msza św. w środę 9.09, o godz. 1800)
 4. IV RŻR O pogłębione przygotowanie naszych serc do uroczystości beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia, oraz o obfite i trwałe owoce duchowe i społeczne tej beatyfikacji dla Narodu i Kościoła. (Msza św. w czwartek 10.09, o godz. 1800)