Ogłoszenia duszpasterskie na 06.08.2017 r. – 18 niedziela zwykła, Święto Przemienienia Pańskiego

Obchodzimy dziś święto Przemienienia Pańskiego. Jezus mówi do przestraszonych uczniów: „Wstańcie, nie lękajcie się”. Nie ważne, czego się boimy – szefa w pracy, możliwości utraty środków do życia, samotności, choroby, czy też Boga. Jezus mówi, żeby się nie bać. Ale wcześniej trzeba powstać ze swoich lęków, a to wymaga od nas wysiłku. Wstać, tzn. zwrócić się do kochającego Boga, dziękować Mu, cieszyć się nawet z drobnych rzeczy i potrafić dostrzec to, co dobre w naszym życiu.

  1. Dzisiaj przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w niedzielę sprawowane są o godz.: 800; 930; 1100 i 1900. Msza św. w dzień powszedni odprawiana jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi w dzień powszedni pół godziny przed Mszą św.

 

  1. Nabożeństwa w naszym kościele:
  • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
  • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

 

  1. Biuro parafialne otwarte jest w środę od godz. 1900 do 2000.

 

  1. Osoby wyjeżdżające na parafialną pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę proszę o uregulowanie 3 transzy wpłaty w wysokości 1750 zł i 100 euro.

 

  1. Dzisiaj po Mszach św., przed wejściem do kościoła, będzie można złożyć datek do puszki na KUL i WT US Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Na dzień dzisiejszy zakończona została renowacja ławek, a także zainstalowane zostały relikwiaria w których, podczas uroczystości odpustowej, Ksiądz Metropolita Arcybiskup Andrzej Dzięga, umieści relikwie św. Jana Pawła II i św. Ojca Pio. Dziękuję ofiarodawcom za ufundowanie relikwiarzy i relikwiariów, a także mebli do prezbiterium kościoła oraz wszystkim za każde wsparcie finansowe i życzliwość.

 6. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz