Ogłoszenia duszpasterskie na 06.04.2014 r. – V niedziela Wielkiego Postu

Zasłonięty krzyż przypomina, że Wielki Post powoli się wypełnia. Już wkrótce poznamy, że krzyż jest drzewem, z którego płynie życie. Mocą śmierci krzyżowej i chwalebnego zmartwychwstania Chrystus wydobywa nas z grobów, którymi są nasze grzechy. Gdyby nie Chrystus, grzechy doprowadziłyby nas do śmierci wiecznej.  Dzięki Niemu mamy obietnicę życia wiecznego. Trzeba tylko poważnie potraktować ofiarę, jaką złożył ze swojego życia dla naszego zbawienia.

1. Dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. dr Cezary Korzec, adiunkt WT US. Nauki będą głoszone podczas wszystkich Mszy świętych niedzielnych, a od poniedziałku do środy o godz. 19.00. Polecamy modlitwie ten szczególny czas w naszym życiu religijnym. W czasie rekolekcji, w środę 09 kwietnia, biuro parafialne będzie nieczynne.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego osiedla zostanie odprawione w piątek 11 kwietnia o godz. 18.30. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 17.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

3. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.30.

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 w kościele.

• dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej w poniedziałek 7 kwietnia o godz. 18.30;

• III rok przygotowania do sakramentu bierzmowania wyjątkowo w czwartek  10 kwietnia o 18.30. Osoby, które jeszcze nie składały publicznego wyznania wiary, a w tym roku planują przystąpić do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na Msze św. w niedzielę 13 kwietnia o godz. 11.00;

• Parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja w czwartek 10 kwietnia o godz. 19.00;

• zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę 12 kwietnia o godz. 10.30;

• koło plastyczne w sobotę 12 kwietnia o godz. 11.00;

• schola muzyczna w sobotę 12 kwietnia o godz. 14.00.

5. Osoby, które pragną w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na nauki przedmałżeńskie, które odbędą się w terminie od 7 do 10 kwietnia o godz. 20.00 w domu parafialnym. W sposób szczególny przyszłych małżonków zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych.

6. Parafialny Caritas kontynuuje akcję pomocy najuboższym. Nabywając świece, baranki, palmy oraz karty świąteczne, wspieramy najbardziej potrzebujących. Wystawiony jest też w kościele kosz na produkty spożywcze, chemię domową z których zostaną zrobione paczki dla najuboższych z naszej parafii. Dzisiaj też po Mszach św. zbierane są datki do puszki na obiady dla biednych dzieci i młodzieży z naszej parafii. Dziękuję za wszelkie wsparcie.

7. W przyszłą niedziele – Niedzielę Palmową – po Mszach świętych będzie można nabyć ciasto pieczone przez panie z Parafialnego Koła Żywego Różańca. Dochód ze sprzedaży ciasta przeznaczony zostanie na wielkopostną jałmużnę. Zachęcamy do włączenia się w wielkopostną akcję charytatywną.

8. Dziękuję za wszelkie wsparcie finansowe na remont kościoła oraz za dotychczasową pomoc w posprzątaniu i przygotowaniu kościoła do niedzielnej liturgii. Osoby chętne zapraszam, w sobotę 12 kwietnia po Mszy św. (koło godz. 19.00), do prac porządkowych w kościele. Na dzień dzisiejszy trwają jeszcze prace związane z regotyzacją kościoła oraz zostały wstawione aluminiowe drzwi do pomieszczeń socjalnych w zakrystii. Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest w sposób szczególny za inwestycje prowadzone przez parafię.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz