Ogłoszenia duszpasterskie na 05.07.2015 r. – 14 niedziela zwykła

Pojawiające się wątpliwości są niejako wpisane w drogę wiary każdego z nas. Od nas jednak zależy, jak je wykorzystamy. Czy skłonią nas do poszukiwań odpowiedzi na nurtujące nas pytania, do pogłębiania swojej wiary, czy też z zamkniętym sercem i lekceważeniem będziemy powątpiewać o Bogu, tak jak to czynili mieszkańcy rodzinnego miasta Jezusa. Choć czasem trudno wierzyć, kiedy wiara powszednieje tak bardzo, że zanika w naszym życiu relacja z żywym i obecnym Jezusem, powiedzmy dzisiaj Bogu z wewnętrznym zaangażowaniem: „Wierzę”.

 1. W okresie wakacyjnym nie będzie Mszy św. o godz. 1230. Porządek Mszy św. w niedzielę, godz.: 800; 930; 1100 i 1900. Msza św. w dzień powszedni odprawiana jest według stałego porządku, o godz. 1800. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

 1. Nabożeństwa w naszym kościele w okresie wakacyjnym są według stałego porządku:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

 1. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym otwarte jest bez zmian, tj. w środę od godz. 1900 do 2000.

 1. Osoby wyjeżdżające na parafialną pielgrzymkę do Matki Bożej w Fatimie i miejsc świętych
  w Portugalii proszę o wpłacenie ostatnich rat pieniężnych. Należność można regulować u księdza po Mszy św. w zakrystii lub w środę w biurze parafialnym.

 1. Zapraszamy do udziału w zajęciach z języka obcego dla dzieci i dorosłych w roku szkolnym 2015/2016. Przy parafii działa także przedszkole Montessori wychowujące dzieci w duchu rodzinnych wartości katolickich. Zapisy do przedszkola i na zajęcia językowe już trwają. Więcej informacji dotyczących przedszkola i zajęć językowych na parafialnej stronie internetowej.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i „Miłujcie się”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy też do odwiedzania profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin), gdzie znajdziemy między innymi aktualne zdjęcia z remontu prezbiterium, życia parafii i liturgii Kościoła.

 1. Na prośbę Caritasu Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, tak jak w poprzednich latach, nasza parafia włączyła się w akcją „Tornister pełen uśmiechów”. Jej celem jest zakup wyprawek szkolnych dla dzieci. Po Mszy św. można w zakrystii wybrać tornister i zapełnić go przyborami szkolnymi. Pełne tornistry, przynosimy z powrotem do kościoła, z końcem wakacji. Trafią one do uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego. Część tornistrów otrzymają również dzieci z ubogich rodzin w naszej parafii. W każdym z plecaków znajduje się lista przyborów szkolnych, które należałoby zakupić. Nie kupujemy podręczników. Zapraszam do zaangażowania się w powyższe dzieło.

 1. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona zostanie na prowadzone przez parafię inwestycję – dokończenie montażu instalacji grzewczej w kościele i położenie ceglanej posadzki w prezbiterium. Dziękuję bardzo za życzliwość i ofiary składane na tacę, a także za indywidualne wpłaty na konto parafialne. Tej niedzieli będą zbierane również datki do puszki na organizację w Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istniej też możliwość zamówienie Mszy św. gregoriańskiej za zmarłą osobę.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz

Proboszcz