Ogłoszenia duszpasterskie na 05.06.2016 r. – 10 niedziela zwykła

Jezus przechodzi obok ludzi niosących zmarłego młodego mężczyznę. Wskrzesza go, litując się nad jego matką. Również między nami przechodzi Jezus i zwraca się do każdego z nas: „Tobie mówię, wstań!”. Wstań, to znaczy porzuć swój grzech, ciemność, w której trwasz niczym umarły. To Bóg jest naszą pomocą, zbawieniem, światłem, pocieszeniem. Z wdzięcznością wyśpiewajmy to dzisiaj w psalmie słowami: „Sławię Cię, Panie, bo mnie wybawiłeś”.

 1. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Podziękujmy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia
  i odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, ale i całego narodu. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna na świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W piątek Litania do Najświętszego Serc Pana Jezusa odmawiana jest przy krzyżu na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że po Mszy św. jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny nie ma nabożeństwa czerwcowego.

 1. Spotkania formacyjne:
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930 w kościele;
 • Matki w Modlitwie w piątek 10 czerwca o godz. 1900 w domu parafialnym
 • koło plastyczne w sobotę, 11 czerwca o godz. 1100.

 1. Dzisiejszej niedzieli przy wyjściu z kościoła, zbierane są do puszki datki na posiłki dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, a także na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Za pomoc dziękuję.

 1. Ktoś, kto prosi o odprawienie Eucharystii w godziwej intencji, włącza dzięki Bożej łasce konkretne osoby czy wydarzenia w dzieło zbawcze Chrystusa.Intencja mszalna – jest zatem niepowtarzalną dla nas wierzących – łaską, podarowaną nam przez Boga. Korzystajmy z tej łaski Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po Mszy świętej lub w biurze parafialnym w środę, od godz. 1900 do 2000

 1. Ostatniej niedzieli sakrament I Komunii Świętej przyjęło w naszej wspólnocie parafialnej dwadzieścioro dzieci. Rodzicom dzieci dziękuję za dar ołtarza – dwa fioletowe ornaty.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Czesławę Apanowicz i Mieczysława Dorón. Niech spoczywają w pokoju.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz