Ogłoszenia duszpasterskie na 05.01.2020 r.

Bóg posłał swego Syna z miłości do nas, tak samo jak z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa, o czym przypomina dziś św. Paweł. Kiedy patrzymy na Dzieciątko Jezus złożone w żłóbku, zobaczmy w Nim naszego Zbawiciela. Cieszmy się z bliskiej obecności Jezusa i dziękujmy naszemu Ojcu w niebie za Jego miłość.

1. Trwa w naszej parafii wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczynać się będzie o godz. 1600, a w sobotę o godz. 1300. Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci. Zadbajmy o chrześcijański wymiar kolędy. Wspólna modlitwa niech będzie prośbą do Boga o błogosławieństwo dla rodziny. Porządek kolędy w tygodniu od 7 do 11 stycznia 2020 r.:

 • 7 stycznia (wtorek): ul. Mokra.
 • 8 stycznia (środa): ul. Urocza.
 • 9 stycznia (czwartek): ul. Wiśniowa, Stawna.
 • 10 stycznia (piątek): ul. Wianków, Kaczeńców.
 • 11 stycznia (sobota): ul. Andersena.

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem.

 1. Podczas trwania kolędy duszpasterskiej Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane będą o godz. 900. Nabożeństwa liturgiczne na ten czas są zawieszone. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Biuro parafialne do zakończenia kolędy będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.
 1. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Za wszelkie wsparcia serdecznie dziękujemy.
 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • próba chóru parafialnego w czwartek 9 stycznia o godz. 1930;
 • Matki w Modlitwie w piątek 10 stycznia o godz. 1900;
 • zbiórka ministrantów w sobotę 11 stycznia, o godz. 1030;
 • Koło plastyczne w sobotę 11 stycznia o godz. 1100;
 • Próba do Jasełek w sobotę po kole plastycznym.
 1. Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego i na wspólne kolędowanie dzisiaj o godz. 1730 w kościele.
 1. Zapraszamy na Jasełka wystawiane przez dzieci z naszej parafii w niedzielę 19 stycznia na Mszy św. o godz. 1230.
 1. Dzisiaj przed wejściem do kościoła zbierane będą do puszki datki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, które z naszej strony takiego wsparcia potrzebują. Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycję parafialne – ocieplenie i położenia nowego pokrycia dachu domu parafialnego. Także ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej przeznaczone są po części na powyższy cel. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.
 1. W dniach od 18 do 25 września 2020 r. Organizowana jest parafialna pielgrzymka do Gruzji i Armenii – „Śladami pierwszych chrześcijan”. Całościowy koszt pielgrzymki to 4600 zł. Zapisy w zakrystii. Plan pielgrzymki dostępny jest na parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
 1. Powstało w naszej parafii „Pogotowia Modlitewnego”, którego celem jest wsparcie modlitewne osób, które o to proszą. Numer telefonu pod który można wysłać sms prośbę o modlitwę w konkretnej intencji to 577 904 836. Jeśli chcesz należeć do naszej parafialnej, modlitewnej grupy wsparcia i poświęcić chwilę czasu, aby wesprzeć swoją modlitwą kogoś kto bardzo tego potrzebuje – zapraszamy.  Więcej informacji znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i obrazku kolędowym.
 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
 1. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. 
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz