Ogłoszenia duszpasterskie na 04.12.2016 r. – 2 niedziela Adwentu

Słyszymy dziś w Ewangelii wołanie: „Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie”. Czekamy na Święta Bożego Narodzenia, kupujemy prezenty, choinkę, robimy generalne porządki w domu. Ale mówienie o nawróceniu? To chyba nie ten czas. A jednak. Czekamy na przyjście Chrystusa, naszego wybawiciela. Ale żeby go przyjąć do naszego życia, trzeba przygotować swoje serce, zwrócić się do Boga. Niech atmosfera przedświąteczna nie przesłoni nam istoty przygotowania do tych pięknych i głębokich świąt.

 1. Zapraszamy, a w szczególności dzieci i młodzież wraz z rodzicami na Roraty we wtorek i czwartek o godz. 630. Po wspólnej modlitwie rodzice dzieci pierwszokomunijnych zapraszają wszystkich na wspólne śniadanie do domu parafialnego. W tym tygodniu ze względu, że we wtorki i czwartek są Roraty o 630 nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Msze św. w inne dni tygodnia są bez zmian.
 1. W czwartek obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Msze św. o godz. 630.
 1. Za tydzień, w niedzielę 11 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. prof. dr hab. Jan Walkusz, pracownik dydaktyczno-naukowy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, kierownik Katedry Historii Kościoła w Czasach Najnowszych. Ponadto poeta, autor piosenek, pieśni, esejów, artykułów, rozpraw, monografii i recenzji. Nauki będą głoszone podczas wszystkich Mszy świętych niedzielnych, a od poniedziałku 12 grudnia do środy 14 grudnia o godz. 1800. Polecamy modlitwie ten szczególny czas w naszym życiu religijnym. Plan rekolekcji i informacje o ojcu rekolekcjoniście znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i w obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno”.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.
 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca, dzisiaj po Mszy św. o godz. 930;
 • dzieci pierwszokomunijne, 5 grudnia o godz. 1830.
 • Parafialne Koło Radia Maryja, piątek 09 grudnia po Mszy św.
 • zbiórka ministrantów i kandydatów, sobota 10 grudnia, godz. 1030;
 • koło plastyczne, sobota 10 grudnia, godz. 1100.
 1. Opłatki można nabyć w kościele we wszystkie niedziele Adwentu i w tygodniu po Mszach św. oraz
  w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia.
 1. Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się za tydzień na Mszy św. o godz. 1230.
 1. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są datki na obiady dla najbardziej potrzebującej młodzieży i dzieci
  z naszej parafii, a także na pomoc Kościołowi na Wschodzie.Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będą na inwestycję parafialne – zakup nowych sedilii i lektorium do prezbiterium oraz klęczników, a także renowacja ławek kościelnych . Cały czas można pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego lub ufundowanie konkretnej rzeczy. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.
 1. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i biuletyn parafialny „Okno”, w którym znajdziemy plan i informacje dotyczące rekolekcji adwentowych.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz